החשיבות שבהמלצה על מנתח להרמת חזה

החשיבות שבהמלצה על כירורג להרמת חזה

למעלה ממחצית הנשים הפונות אלי להרמת חזה מגיעות אלי דרך המלצות של חברות או חברות של חברות שנותחו על ידי. המחצית השניה מגיעות ברובן דרך אתר האינטרנט שלי לאחר שצפו בתמונות ובהמלצות של מטופלות קודמות. אין תחליף בעיני להמלצה של מטופלת וכל אישה העומדת בפני כל ניתוח וביחוד ניתוח להרמת חזה, שהוא ניתוח מורכב יותר מניתוח להגדלת חזה, חייבת לבקש מהכירורג אליו היא פונה מספר טלפון של מטופלת אחת או שתיים שעברו את הניתוח ויכולות לספר ממקור ראשון על הניתוח, על הציפיות שלהן טרם הניתוח וכיצד הן מומשו לאחר הניתוח, על תהליך ההחלמה ועל התוצאה הסופית ארוכת הטווח.

אני רואה בכך חשיבות עצומה להבנת התהליך שהאשה צפויה לעבור ומקפידה להעביר לנשים מספרי טלפון של נשים הדומות להן במבנה הגוף והשד שעברו את הניתוח. יש לכך מספר סיבות:

  1.      נשים שקיבלו מידע ממקור ראשון יודעות בצורה טובה יותר כיצד להערך לניתוח ולמה לצפות. הכאב פחות מטריד אותן, הנפיחות לאחר הניתוח פחות מטרידה אותן וכל תהליך ההחלמה הוא פשוט יותר.
  2.      הן מבינות בצורה עמוקה יותר מה הניתוח יודע להשיג ומה הוא אינו יודע להשיג. הן ראו את היתרונות שבניתוח- את הצורה המדוייקת של השד שהן צפויות לקבל, את המראה ההדוק והמלא יותר של השד לצד החסרונות שבניתוח- הצלקת סביב העטרה והצלקת האורכית בחלקו התחתון של השד ובחירתן בניתוח היא יותר מושכלת.
  3.      נשים שקיבלו המלצות ממנותחות אחרות הן גם מנסיוני, מרוצות הרבה יותר מהתוצאות ארוכות הטווח והן בעצמן ממשיכות את השרשרת והופכות להיות ממליצות לנשים אחרות.

לכן בבואך לבחור רופא מנתח להרמת חזה, הקשיבי להסבריו, הסתכלי על תמונות לפני ואחרי הניתוח, שאלי על מהלך ההחלמה, התוצאות הצפויות וסיבוכים אפשריים ולאחר כל זאת הקפידי לבקש לשוחח לפחות עם מטופלת שעברה את הניתוח. בהצלחה!!