שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  כל מה שרצית לדעת על התאוששות מניתוח הרמת חזה

  לאחר ניתוח להרמת חזה את צפויה כמובן להרגיש תחושה שונה בשד. התחושות השונות עשויות להביא לחשש מסוים שכן אינך יודעת מה נחשב תקין ומה לא. כלל אצבע חשוב הוא שהדברים החשובים והבעייתיים באמת הם דברים שאפשר לראות בעין ולא רק רק להרגיש.

  מהם אם כך הדברים החשובים אליהם יש לשים לב לאחר ניתוח הרמה חזה?

  חום שעולה

  חום שעולה גם אם חלף חודש ואפילו יותר מהניתוח צריך לעורר חשד לזיהום בשד. הסיכון הוא גבוה יותר כאשר הוכנס שתל סיליקון כחלק מניתוח ההרמה. במצב שכזה יש לפנות למנתח פלסטי מייד כאשר החום עולה. לא לפנות לרופא משפחה ולא להמתין מספר ימים עד שהחום ירד. רק לאחר שנשלל זיהום בשד אפשר לחשוב על מקור אחר לחום ואם לא נמצא כל מקור אחר לחום צריך להניח שהחום מקורו בשד ולתת טיפול אנטיביוטי חזק, לעיתים אפילו תוך ורידי בבית חולים.

  אודם חדש על גבי השד

  אודם על גבי השד, ביחוד סביב הצלקת הניתוחית הוא לעיתים חלק מההחלמה התקינה ולא חייב להעיד על זיהום. מתי עלינו לחשוד שמדובר באודם על רקע זיהומי? כאשר לא היה אודם קודם לכן ופתאום הוא מופיע, כאשר שטח האודם גדל, כאשר האודם מלווה בנפיחות חדשה באיזור או בחום.

  נפיחות חדשה בשד

  גם כאן נפיחות קלה ורכה שהופיעה בצורה דו צדדית בימים הראשונים אחרי הניתוח היא תקינה ומעידה על בצקת תקינה של הרקמות בשלבים הראשונים לאחר הניתוח. נפיחות חד צדדית שמלווה בנוקשות או שינוי צבע של העור היא נפיחות שצריכה להביא אותך להתקשר לרופא המנתח. היא יכולה להעיד על דימום או זיהום.

  פעירה של הצלקת הניתוחית

  ביחוד בתחתית השד. פעירה של הצלקת הניתוחית היא מסוכנת ביחוד כאשר יש שתל סיליקון בשד. החשש שלנו הוא מחשיפת שתל הסיליקון ולכן בכל מצב שבו נראה שהצלקת נפתחה יש לפנות לפלסטיקאי המנתח באופן מיידי על מנת שהוא יעריך אם יש צורך בסגירה מהירה של המקום או שהפעירה היא שטחית ולא מסוכנת.

  מהם הדברים שאת צפויה להרגיש לאחר ניתוח להרמת חזה והם תקינים לגמרי

  דקירות בשד

  הרבה נשים מתלוננות על דקירות שבאות והולכות. מקור הדקירות הוא כנראה בעצבים המתחדשים ואין בכך כדי להדאיג גם אם הן נמשכות חודשים לאחר הניתוח. מדובר באי נוחות שבדרך כלל חולפת ואינה מדאיגה כשלעצמה.

  תחושה של גודש

  בדומה לתחושה שיש בזמן הנקה או אי נוחות- גם זה מצב תקין, שכיח שחולף בדרך כלל כעבור כששה שבועות.

  אסימטריה

  אסימטריה קלה היא תופעה שכיחה מיד לאחר הניתוח. אנחנו לא יצורים סימטרים ולכן גם ההחלמה של הרקמות שלנו לא נעשית באופן סימטרי. לרוב צד אחד כואב יותר, רגיש יותר ונפוח יותר. כל עוד לא מדובר בתופעה שהולכת ומחמירה מרגע לרגע אין בכך כדי להדאיג ואפשר בהחלט להמתין לפגישה הבאה עם הפלסטיקאי.

  נפיחות בבטן

  נשים רבות לאחר הרמת חזה מתלוננות שהבטן נפוחה- יכולות להיות לכך כמה סיבות כמו חומרי ההרדמה שקיבלו בזמן הניתוח, פעילות איטית של הקיבה וכו'. מדובר בתופעה חולפת ולא מדאיגה.

  כאב גרון

  בימים הראשונים הגרון מעט כואב בשל צינורית ההנשמה שהיתה בתוכו בזמן הניתוח. מדובר בתופעה החולפת תוך מספר ימים.

  בין אם מדובר בתופעה קלה וחולפת ובין אם מדובר בתופעה שדורשת התייחסות מהירה חשוב מאד שיהיה בידיך לאחר הניתוח מספר הטלפון האישי של הפלסטיקאי שמנתח אותך. אל תסתפקי בטלפון של המזכירה, יועצת, עוזר וכו'. יש מצבים שמחייבים שיקול דעת של הפלסטיקאי המנתח בלבד.

  בהצלחה!

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...