שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מתי כדאי לפנות לכירורג פלסטי המיומן בשחזור שד?

  ניתוח להחלפת שתלים הוא לרוב ניתוח פשוט, קצר, שאינו כרוך בהחלמה ארוכה. יחד עם זאת ישנן פעמים בהן הוא עשוי להיות ניתוח מורכב הקרוב במהותו לניתוח שחזור שד ודורש מיומנות גבוהה יותר מצד הכירורג הפלסטי. אם עברת הגדלה בעברך ואת שוקלת לעבור החלפת שתלים מכל סיבה שהיא, כיצד תדעי לזהות את מורכבות הניתוח שאת עתידה לעבור?

  הסימנים הבאים יסייעו לך להבין את מהות הניתוח שאת צפויה לעבור?

  1. האם השתלים הם במנח תת שדי או תת שרירי? שתלים במנח תת שדי עשויים עם השנים למתוח את הרקמות בקוטב התחתון של השד ולהביא למראה מעט מוזר של פטמות גבוהות עם עודף עור בקוטב התחתון. בנוסף שתלים במנח תת שדי עשויים לגרום לכך שנראה את קפלי השתל תחת העור בקוטב העליון של השד. מצב שכזה דורש ניתוח מורכב יותר מהחלפה רגילה של השתלים שכן קרוב לוודאי יהיה צורך להכניס את שתלי הסיליקון החדשים למישור חדש מתחת לשריר ולהסיר חלק ממעטפת העור בקוטב התחתון של השד.
  2. האם הוכנסו לך שתלים גדולים ביחס למבנה גופך? בבחורה בעלת רוחב שד ממוצע (הקף חזיה של 75-80) שתלים מעל לנפח של 300-350 סמ"ק עשויים להביא למתיחה מוגזמת של מעטפת העור וכן לצניחה של השד. כך שבזמן הניתוח להחלפת השתלים יהיה צורך בהחלפת השתלים לקטנים יותר וכן יהיה צורך בהוצאת מעטפת העור העודפת.
  3. האם השד נראה מרוקן וצנוח? עם השנים עור השד מאבד את האלסטיות שלו ונמתח תחת כובד השתל. במצב כזה יש צורך בניתוח להרמת חזה בנוסף להחלפת השתל.
  4. האם המרקם של השד קשה כמו אבן? מצב זה שכיח בנשים עם שתלי סיליקון בני כעשרים שנים. אלו מצבים בהם השתלים קרועים והקפסולה שהגוף בונה סביב השתלים עברההסתיידות, כלומר צברה משקעי סידן. במצבים כאלו יש צורך בהסרת הקפסולה כולה, ניקוי יסודי של הכיס, הכנסת שתלים חדשים למישור חדש והשארת נקזים.

  המצבים המורכבים הללו הם מצבים החורגים מגבול הניתוח האסתטי והם שילוב של ניתוח משחזר עם ניתוח קוסמטי. הם כוללים מעבר להחלפת השתלים גם צורך בהתאמת הכיס הניתוחי לשתל החדש בדרכים שונות.

  המלצתי במצבים הללו לפנות לכירורג פלסטי המיומן בניתוחים קוסמטים לצד ניתוחים משחזרים על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאורך זמן.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...