שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מתיחת בטן בשילוב הגדלת חזה, הקטנת חזה או הרמת חזה, האם כדאי?

  נשים רבות הפונות אלי לניתוח חזה מתלבטות האם לשלב מתיחת בטן באותו הניתוח. השאלה מורכבת ואין תשובה אחת לכל אישה.

  יתרונות

  היתרונות שבשילוב הניתוחים של ניתוחי חזה ומתיחת בטן ברור. בדרך הזו אנו חוסכים מהאישה ניתוח שני על ההחלמה שבו. האישה נזקקת לתקופת החלמה אחת בלבד, חופשת מחלה אחת (אמנם מעט ארוכה יותר בכמה ימים), כאבים והגבלה בתנועה פעם אחת. יתרון נוסף הוא הכלכלי. ניתוח משולב הוא בדרך כלל זול יותר בהשוואה לשני ניתוחים נפרדים בעיקר כיון שזמן חדר הניתוח בניתוח משולב הוא קצר יותר בהשוואה לשני הניתוחים בנפרד. והיתרון הגדול ביותר הוא שאת נהנית לקבל בבת אחת את מה שחיכית לו כל כך הרבה זמן.

  חסרונות

  החיסרון הגדול של ניתוח משולב המכיל ניתוח פלסטי בבטן בנוסף לניתוחי חזה הינו אורכו של הניתוח והסיכונים שעולים בניתוח ארוך. הסיכון לקרישי דם ברגליים, הסיכונים לירידה בטמפרטורת הגוף, הסיכון בדימום מוגבר משני המקומות המנותחים- כל אלו סיכונים קטנים אמנם אך קיימים בסבירות גבוהה יותר ככל שמשך הניתוח מתארך.

  המלצה של ד"ר שגית משולם על ניתוח משולב

  אם כך האם אני ממליצה על ניתוח משולב? התשובה היא כמובן תלוי במקרה הספציפי. אם ניתוח השד הוא ארוך וקשה, אינני ממליצה על שילוב מתיחת בטן ביחד עימו. משך הניתוח יוכפל ועימו סיבוכים אפשריים. בנוסף כאשר ניתוח השד הוא יחסית מורכב אני מעדיפה לתת את כל תשומת הלב שלי לשד ולהפריד בין הניתוחים. אם מתיחת הבטן היא מאד מורכבת, גם פה הייתי מפרידה בין הניתוחים.

  יחד עם זאת, אם שני הניתוחים לא מורכבים מדי והזמן המוקצב להם הוא סביב חמש שעות אינני רואה סיבה שלא לחבר את שני הניתוחים ולהנות מהתוצאה המדהימה של מתיחת בטן וניתוח חזה.

  כלל נוסף – על מנת לחבר שני ניתוחים לניתוח אחד ארוך, האישה צריכה להיות במצב כללי טוב וללא מחלות רקע כמו סכרת, מחלות לב או מחלות כרוניות אחרות.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...