שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הגדלת חזה עם שתלי סיליקון – סיכונים אפשריים ו-ALCL

  הגדלת חזה עם שתלי סיליקון – סיכונים אפשריים

  מה הוא ALCL? במסגרת היעוץ שאני נותנת לנשים לפני ניתוח להגדלת חזה אני עוברת על כל הסיכונים האפשריים כמו דימום, זיהום, פתיחת הצלקת וכו'. לאחרונה נוסף סיכון נוסף להסבר שאני נותנת. ארגון הבריאות העולמי הוציא בימים אלה הודעה כי קיימת מחלת גידולית נדירה מאד הנקראת ANAPLASTIC LARGE CELL LYMPHOMA שמקורה בקופסית (קפסולה) שהגוף יוצר סביב שתל הסיליקון לאחר ניתוח הגדלה או שחזור של השד. המחלה בדרך מתבטאת בהצטברות של נוזל סביב השתל או גוש שמופיע בקופסית סביב השתל כשמונה עד עשר שנים לאחר ניתוח ההגדלה או השחזור. ביטויים נוספים ונדירים יותר של המחלה יכולים להיות: גדילה פתאומית של החזה, פריחה בעור, התכווצות קופסית או גדילה של בלוטות לימפה בגוף.

  הגדלת חזה עם שתלי סיליקון

  ALCL

  המחלה היא כאמור היא נדירה והאבחון שלה הוא פשוט יחסית- בדיקת אולטרה סאונד היא בדיקה מאד רגישה ומהימנה לגילויה ובמידה ויש חשד בבדיקה ניתן לשאוב מעט נוזל עם מחט דקה דרך העור ולשלוח אותו לבדיקה.

  הטיפול במחלה גם הוא פשוט ברוב המכריע של המקרים ומסתכם בהוצאת השתל והמעטפת שסביבו ללא צורך בכל טיפול נוסף. במקרים נדירים כאשר המחלה אינה מוגבלת רק לקופסית העוטפת השתל אלא חרגה ממנה החוצה לבלוטות למפה או לבית החזה- יתכן שיהיה צורך בטיפול כימי נוסף לטיפול הניתוחי.

  שתלי סיליקון הם כאמור מאד בטוחים לשימוש ועושים נפלאות לנשים שאיבדו את השד בשל סרטן שד או לנשים שהחזה שלהן התרוקן לאחר לידות והנקות ומחפשות להרגיש נשיות שוב. יחד עם זאת אני ממליצה באופן אישי על מספר כללים שיש להקפיד אליהם במידה ואת מחליטה לעבור ניתוח המערב שתל סיליקון:

  1.  יש להשאר במעקב רופא לא רק בשנה הראשונה לאחר הניתוח אלא גם לאחר מכן. אחת לשנתיים כדאי לפנות לפלסטיקאי (רצוי הפלסטיקאי שניתח אותך) או אפילו לכירורג שד ולהבדק.
  2.  התייעצי עם הרופא המטפל שלך באשר לצורך בבדיקת אולטרה סאונד אחת לכמה שנים. מעל גיל 40 התייעצי עימו גם בשאלת ממוגרפיה.
  3.  שימי לב למראה חריג של השד. גודל או צורה שהשתנתה, תחושה של מים בתוך השד, פריחה מוזרה שלא חולפת. אין כל מקום להכנס ללחץ כיון שמדובר בתופעה מאד נדירה כאמור אך מודעות והכרות עם הגוף שלך הם חשובים ביותר לשמירה על בריאותך.

  אם תשמרי על כללים בסיסיים אלו מובטחת לך איכות חיים והנאה רבה מניתוח הגדלת חזה שאת שוקלת לעבור. בהצלחה!!

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...