שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הגדלת חזה בטוחה – ההחלטה שלך

  ניתוח להגדלת חזה אינו מהניתוחים המורכבים ביותר בכירורגיה פלסטית. מדובר על ניתוח הנמשך כשעה עד שעה וחצי והמבוסס על הכנסת שתל סיליקון למישור הנמצא מעל לשריר החזה או מתחת לשריר החזה. יחד עם זאת מדובר בניתוח לכל דבר, המתבצע בחדר ניתוח, תחת הרדמה כללית והוא כולל מספר מרכיבים שידיעתם והקפדה עליהם תשמור על הבטיחות שלך בדרך לתוצאה המיוחלת.

  מה כדאי לדעת

  גם ניתוח הגדלת חזה בטוחה כרוך בצלקת. הצלקת יכולה להיות בתחתית השד, על גבי העטרה או בבית השחי. הצלקת הבטוחה ביותר היא הצלקת בתחתית השד כיון שהיא מאפשרת שליטה טובה יותר בצורת השד. בשיטה הזו אנו נכנסים תחת השד ואין כל חיתוך של רקמת השד מה שמפחית שכיחות הסיבוכים.

  זכרי כי לגודלו של השתל יש השפעה מכרעת על שכיחות הסיבוכים. שתל גדול ביחס למבנה הגוף עשוי להביא לסיבוכים קשים לתיקון ומיותרים. התייעצי עם הכירורג שבחרת באשר לשתל שמתאים לך. שאלי אותו מה רוחב החזה שלך ומה רוחב השתל שבחר עבורך. רוחב השתל בדרך כלל קטן ב-1 ס"מ מרוחב החזה שלך. שתל גדול עשוי להביא לסיבוכים כמו נדידה שלו אל איזור המחשוף וחיבור שני כיסי השתלים משני הצדדים. סיבוך נוסף שעשוי לקרות כתוצאה משימוש בשתל גדול הוא פעירה של הצלקת הניתוחית וחשיפה של השתל דבר שפעמים רבות מביא להוצאתו של השתל. כל זאת מעבר לתוצאה המלאכותית והמוגזמת שאת עשויה לקבל עם שתל שאינו מתאים למבנה הגוף שלך.

  התייעצות עם רופא

  הקפידי להפגש עם הרופא שבחרת ולא עם אדם אחר המדבר בשמו, יועצת, עוזר או כל גורם אחר. חשוב מאד לקבל הסברים מלאים מהרופא המנתח בעצמו כיון שישנן נקודות שונות בבחירת השתל, בניתוח עצמו ובמהלך ההחלמה שרק הרופא יודע לעמוד עליהם ולהסבירם. הניתוח הוא ניתוח פרטי לכל דבר. את בוחרת ברופא מסויים והוא היחידי שצריך לתת לך הסברים ולענות לך על שאלות הנוגעות לפרטי הניתוח, מהלך ההחלמה וסיבוכים שיתכנו. הקפידי על זכותך.

  בקשי מהרופא לראות ניתוחים קודמים שעשה עם מבנה גוף הדומה לשלך. אם השדיים שלך אסימטרים במידה מסויימת (בדומה לאחוז מאד גבוה באוכלוסיה) שימי לב שהרופא מתייחס לאסימטריה ומדבר איתך עליה.

  הגיעי לפגישת הייעוץ טרם ניתוח להגדלת חזה עם רשימת שאלות שהכנת מועד. מחקרים מראים כי מטופל זוכר פחות ממחצית מהנאמר לו בפגישה עם הרופא. הדרך למנוע זאת היא להגיע מוכן. בדקי באיזה מרכז רפואי מבוצע הניתוח. שאלי על הצוות הסיעודי במקום ועל המרדימים. הכנסי לאתר האינטרנט של המרכז וקראי אודותיו.

  הגדלת חזה בטוחה

  סיבוכים של ניתוח הגדלת חזה

  ניתוח להגדלת חזה אינו מחייב הפסקת עישון מוחלטת אך הפסקת עישון שלושה שבועות טרם הניתוח תפחית את שיעור הסיבוכים. נסי להפסיק לעשן או לפחות להפחית ככל הניתן את כמות העישון. בדקי עם הרופא שבחרת מה קורה במידה וחלילה ישנו סיבוך לאחר הניתוח. להיכן עליך להגיע? מה קורה אם הרופא בחופשה בזמן הסיבוך? האם ישנו בית חולים ציבורי אליו תוכלי לפנות במידה וחלילה את זקוקה לאשפוז לקבלת אנטיביוטיקה או השגחה?

  התרחצי בבית טרם יציאתך מהבית ביום הניתוח, חפפי את השיער. אין לשים ג'ל שיער, קרם גוף או איפור ביום הניתוח.

  מה לעשות לאחר הניתוח

  לאחר הניתוח עליך להקשיב לגופך. כאב ואי נוחות בשבוע- שבועיים ראשונים הם צפויים וטבעיים. יחד עם זאת עליך לשים לב לדברים יוצאי דופן כמו חום שעולה, צמרמורת, פריחה חדשה על הגוף, נפיחות חדשה בשד שהולכת ומתגברת, אודם חדש על גבי השד. במידה ושמת לב לדבר מה חריג אל תהססי לפנות לרופא שלך. הקפידי שיהיו לך פרטים להתקשרות ישירה איתו במידה וחלילה יש סיבוך אחר ניתוחי.

  חזייה חזייה, חזייה ! הקפידי ללבוש חזייה. שתלי הסיליקון מוסיפים למשקל השד וככל שהשד כבד יותר הוא עשוי לצנוח יותר. חזייה מעכבת את תהליך ההתבגרות של השד ושומרת על צורה יפה לאורך זמן.

  הקפידי להגיע לפגישות מעקב לאחר הניתוח, לפחות במהלך השנה הראשונה. מעקב הרופא לאחר הניתוח נועד לוודא שההחלמה היא תקינה ואם חלילה יש בעיה ניתן לאתר אותה בשלב מוקדם ולטפל בה מיידית.

  לא קיימים שתלי סיליקון שיכולים להישאר בגוף לכל החיים. הם מתבלים עם השנים וכדאי להחליפם לפחות פעם אחת במהלך החיים. לא קיימת המלצה רשמית באשר למשך הזמן שניתן להשאר עם השתל עד להחלפתו. המלצתי היא להחליף את השתל כעבור כ-15 שנים מהניתוח. ההחלפה היא ניתוח פשוט יותר, לא כרוך בצלקת חדשה והרבה פחות כואב מהניתוח הראשון.

  הקפדה על ההמלצות הרשומות מעלה תסייע לך לעבור את הניתוח באווירה רגועה ובטוחה ותאפשר לך ליהנות מהתוצאה לאורך שנים רבות.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...