שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הזרקת בוטוקס למניעת הזעת יתר

  כולם מכירים את תפקידו של הבוטוקס בהחלקת קמטים בפנים. פחות מכירים את שימושיו הרפואיים האחרים. אחד השימושים העיקריים והיעילים לבוטוקס הוא מניעת הזעת יתר בבתי השחי, מצב הנקרא היפרהידרוזיס. מדובר בהזעת יתר באופן שדאודורנטים ותכשירי אנטי-הזעה מכל הסוגים לא מצליחים לדכא. התופעה הזו מביאה לסבל רב ומבוכה חברתית רבה.

  כיצד הבוטוקס עובד במניעת הזעה?

  הבוטוקס פועל על ידי חסימת העצבים האחראים על הפעלת בלוטות הזיעה. בדרך כלל מערכת העצבים מפעילה את בלוטות הזיעה שלנו כאשר הטמפרטורה עולה וכך הגוף מקרר את עצמו. באנשים הסובלים מהזעת יתר העצבים הללו פעילים ביתר שאת. הזרקת בוטוקס לאיזור מונעת הזעה רק מהבלוטות הפעילות ביתר באיזור הספציפי. שאר הבלוטות בגוף מזיעות כרגיל.

  לאילו מקומות ניתן להזריק בוטוקס למניעת הזעה?

  כמעט לכל מקום. בתי השחי הם המקום האידיאלי להזרקת בוטוקס כי היעילות היא מדהימה. גם לכפות הידיים ניתן להזריק בוטוקס אך היעילות היא של 80-90 אחוזים מהמקרים. בנוסף, הטיפול לכפות הידיים לא מחזיק פרק זמן ארוך בדומה להזרקה לבתי השחי. ניתן גם להזריק בוטוקס להזעה מרובה במצח. מחקרים מראים ירידה בהזעה במצח ב75 אחוזים למשך כחמישה חודשים.

  איך זה מרגיש לקבל זריקות למניעת הזעה?

  הבוטוקס מוזרק בנקודות רבות בהזרקה שטחית עם מחט קטנה. המקום מורדם כ15 דקות טרם לטיפול עם משחה מיוחדת להפחתת הכאב. ניתן מיד אחרי הטיפול לחזור לעבודה ולפעילות היומיומית הרגילה. מקובל להגיע כעבור שבועיים לביקורת ובחינת הצורך בתוספת הזרקה.

  כיצד יש להתכונן לטיפול?

  יש להמנע מגילוח בתי השחי ביומיים שלושה טרם הטיפול. אנשים שנוטלים מדללי דם צריכים להפסיק לקחתם כמה ימים לפני הטיפול כדי למנוע שטפי דם.

  מה מחיר הטיפול?

  המחיר נקבע על פי כמות הבוטוקס בה השתמשנו. בדרך כלל מדובר בסכום שהוא סביב 3000-3500 שקלים. רבות מחברות הביטוח מכסות את הטיפול.

  מהן תופעות הלוואי של הטיפול?

  כאב או שטפי דם קלים באיזור ההזרקה, כאב ראש חולף, תופעות לוואי חמורות כמו חולשת שרירים, קושי בראיה או בנשימה תועדו אך הן מאד נדירות.

  למה נצפה אחרי הטיפול?

  בדרך כלל חולפים בין יומיים לשבוע עד שהמטופל מפסיק להזיע באיזור המטופל. אחרי שבועיים האיזור יבש לגמרי. משך האפקט בבתי השחי הוא בין ארבעה חודשים לשנה. בדרך כלל ההזרקה היא פעם בשנה בתחילת הקיץ. בכפות הידיים והרגליים משך האפקט הוא קצר יותר, כחצי שנה.

  לסיכום

  בוטוקס הוא טיפול יעיל מאד להזעת יתר ולאנשים רבים הוא משפר את איכות החיים בצורה דרמטית.

  לקביעת תור ליעוץ  אנא התקשרי למרפאה בטלפון 077-997-4453 או מלאי את פרטייך בטופס באתר ונחזור אליך בהקדם.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...