שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Abdominoplasty

  מתיחת בטן

  שינויים במשקל לצד הריונות וירידה באלסטיות של הרקמות בגופנו, עם הגיל, משפיעים בצורה ניכרת על מראה הבטן כך שגם פעילות גופנית לא תמיד יכולה לעזור במידה הרצויה. בזמן ניתוח למתיחת בטן מוסרים עודפי העור והשומן. שרירי הבטן מהודקים כך שקו המותן מודגש בחזרה והבטן נאספת פנימה.


  מתיחת בטן – טרם הניתוח

  בפגישת היעוץ הראשונה טרם הניתוח דר' משולם-דרזון תעבור עימך על פרטי מצב בריאותך. משקלך יחושב ביחס לגובה על מנת לשלול משקל יתר. משקל יתר נושא בחובו סיכונים מיותרים לסיבוכים ניתוחיים והרדמתיים.

  במידה וירדת משקל רב טרם הניתוח כי לוודא כי הגעת למשקל הרצוי ואינך צפויה להמשיך לרדת בצורה משמעותית במשקל. כן עלינו לוודא כי הנך מאוזנת מבחינה תזונתית, רמת החלבונים והויטמינים בגופך תקינה וביכולתך להחלים בצורה מלאה.

  אם עדיין לא סיימת את תכנית הילודה שלך והנך מתכננת הריון נוסף, אין מניעה מוחלטת לבצע הניתוח אך יש להביא בחשבון כי הריון נוסף עשוי לפגוע בתוצאות הניתוח. לכן ההמלצה היא לדחות הניתוח עד לסיום תכנית הילודה על מנת שהתוצאות תהיינה אידיאליות לשנים רבות.

  עישון מפריע לזרימת הדם, פוגע בהחלמה ועשוי לגרום לסיבוכים קשים ולכן חל איסור מוחלט לעשן שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח.

  בבדיקה טרם הניתוח, דר' משולם דרזון תבחן את כמות עודפי העור והשומן ומיקומם בבטן וכמו כן קיום בקעים (הרניה) בדופן הבטן. במידה ועברת ניתוחים קודמים בבטן ויש חשד לקיום בקע בדופן הבטן תשלחי לבדיקת אולטרה סאונד בטנית טרם הניתוח. בקעים אלו דורשים התייחסות מיוחדת בזמן הניתוח ובמידה והם גדולים ומשמעותיים יתכן צורך בהתערבות כירורג כללי בתיקונם בזמן המתיחה.

  תהליך הניתוח

  הניתוח מתבצע בד"כ תחת הרדמה כללית ונמשך כשעתיים-שלוש. הוא כרוך בד"כ באישפוז של לילה אחד.

  קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי מתיחת בטן:

  מיני מתיחת בטן

  מתאימה לנשים עם עודף עור ושומן לא רב המרוכז בעיקר בבטן התחתונה. בזמן הניתוח נעשה חתך רוחבי קצר מעל לשיער הערווה, עודפי העור מוסרים, השרירים מהודקים והטבור נמשך מעט מטה למקומו החדש. במידת הצורך, תתבצע שאיבת שומן במותניים ובאיזורים נוספים הדורשים עיצוב.

  מתיחת בטן מלאה

  מציעה אפשרות תיקון משמעותית יותר ומתאימה לעודפי עור משמעותיים יותר בבטן תחתונה וגם עליונה. דרך חתך רוחבי נמוך ממש מעל לשיער הערווה, בין שתי עצמות האגן, וכן חתך נוסף סביב הטבור מורם העור ומופרד מדופן הבטן. שרירי הבטן מהודקים זה לזה ע"י תפרים, מה שנותן לבטן מראה אסוף ומוצק יותר. העור אז נמתח כלפי מטה והעור העודף מוסר. הטבור ממוקם ונתפר במקומו החדש. לסיום כל החתכים נתפרים בתפרים נספגים בלתי נראים. יושארו שני צינורות המנקזים הפרשות מהאיזור.

  החלמה לאחר הניתוח

  את צפויה להשתחרר יממה לאחר הניתוח.

  כאב וחוסר נוחות בימים הראשונים לאחר ניתוח מתיחת בטן הם תופעה תקינה וניתן להפחיתם ע"י משככי כאבים. חשוב לרדת מהמיטה ולבצע הליכה קלה כבר בבוקר לאחר הניתוח, למרות הכאב. הפעילות הגופנית חשובה למניעת קרישי דם ומסייעת בהחלמה.

  ניתן להתרחץ כרגיל כבר ביום השני לאחר הניתוח.

  מיד לאחר הניתוח תותאם לך חגורת בטן עימה תישארי לארבעה שבועות מתחת לבגדים. הנקזים שהושארו בזמן הניתוח צפויים להשאר מספר ימים עד שההפרשה דרכם יורדת לפחות משלושים סמ"ק ביממה.

  שבועיים מהניתוח תוכלי לחזור לשגרת יומך. יחד עם זאת, דר' משולם-דרזון ממליצה להמנע מפעילות מאומצת, ספורט ןהרמת משאות כבדים כשלושה חודשים על מנת לאפשר להידוק הפנימי בין השרירים להתחזק. הצלקת הרוחבית ממוקמת נמוך מאד בבטן והיא ברוב המקרים מוסתרת ע"י התחתונים. כתשעה חודשים עד שנה מהניתוח הצלקות תהפוכנה שטוחות ובהירות. אף על פי שהתוצאות תראנה מייד לאחר הניתוח הן תשתפרנה בחודשים הראשונים שלאחר הניתוח ובסופו של תהליך יתקבל המראה שרצית בו כל כך.

  סיכונים בניתוח מתיחת בטן

  כל ניתוח נושא עימו סיכון מסויים. בחירת רופא בעל ידע ונסיון תסייע לך למזער את הסיכונים הכרוכים בניתוח.

  הסיבוכים כוללים:

  דימום יתר שעשוי להצריך, במצבים קיצוניים, ניתוח לצריבת של כלי הדם האחראי לדימום.

  זיהום שעשוי להצריך טיפול אנטיביוטי רחב יותר מהרגיל ואישפוז לצורך קבלתו דרך הוריד.

  קרישי דם בורידי הרגליים- תוכלי למזער את הסיכון ע"י ירידה מהמיטה והליכה זמן קצר לאחר ניתוח מתיחת בטן.

  ריפוי ירוד של הצלקת- שכיח בעיקר במעשנות. עשוי לדרוש ניתוח לתיקון.

  סרומה- הצטברות נוזל תחת עור הבטן. לעיתים יש צורך בניקוזו.

  ירידה זמנית בתחושה באיזור המנותח.

  אסימטריה קלה של קו הצלקת.

  בשנים מעשנות שיעור הסיבוכים וחומרתם הם גבוהים מאד. חל איסור לבצע ניתוח למתיחת בטן באשה שמעשנת ויש הכרח להפסיק העישון לפחות שלושה שבועות טרם הניתוח ושלושה שבועות אחריו.

   

  מטופלות ממליצות

  שגית הנפלאה! תודה! תודה על התמיכה המקצועית, האדיבה והסבלנית. השליחות כשאת מגיעה ממנה לטפל בבנאדם נגעה לליבי, ולכל מי שמכיר אותך. המקצועיות שלך ותשומת הלב… "

  שגית היקרה, תודה מקרב לב על הטיפול המסור, החיוך הרחב, האופטימיות שנטעת בי, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך. שזה ממש לא מובן מאליו. אני רוצה… "

  ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "

  לדר' משולם! הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת. שאי ברכה על פועלך. "

  רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...