שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  10 עובדות חשובות על מתיחת בטן

  ניתוח מתיחת בטן הוא פעולה כירורגית שנעשית על מנת להסיר עודפי עור ושומן ולבצע הידוק של שרירי דופן הבטן לקבלת מראה חטוב ואסתטי. הניתוח שכיח בקרב נשים שעברו מספר לידות ושרירי הבטן והעור שלהן נמתחו ואיבדו מן האלסטיות הטבעית שלהם. בעת הניתוח למתיחת בטן מסירים את עודפי עור והשומן התת עורי דרך צלקת בבטן התחתונה. שרירי הבטן מהודקים כך שקו המותן מודגש בחזרה והבטן נאספת פנימה.

  ניתוח למתיחת בטן או אבדומינופלסטיקה בשמו המקצועי , נחשב לאחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר. טרם החלטה על ניתוח שכזה יש כדאי לדעת אם את מתאימה לניתוח שכזה ובמה הוא כרוך.

  לפניך 10 עובדות על ניתוח למתיחת בטן שחשוב שתדעי:

  1.  הניתוח אינו תחליף לירידה במשקל ולא רצוי לעבור אותו כשאת נמצאת בעודף משקל משמעותי. הניתוח מתאים בעיקר לאנשים אשר משקל גופם קבוע והם סיימו את תהליך ההרזיה והחיטוב ומעוניינים לעשות הסרה של עודפי עור ושומן שנותרו להם באזור הבטן. כמו כן, ניתוח זה יכול להתאים גם לנשים לאחר לידה, במקרים בהם נותרו עודפי עור.
  2.  במקרה והבעיה העיקרית היא בעיקר הצטברות ריכוזי שומן באזור הבטן ועודפי העור אינם משמעותיים, ייתכן כי שאיבת שומן היא הפתרון המתאים ואין צורך במתיחת בטן.
  3.  כאשר קיימים מעט עודפי עור והם מרוכזים בעיקר בבטן התחתונה, ניתן לבצע מתיחת בטן קטנה, מיני-מתיחת בטן, עם צלקת קצרה בבטן התחתונה (בדומה לניתוח קיסרי). אם קיימים עודפי עור מרובים בבטן עליונה ותחתונה, אין מנוס ממתיחת בטן רשמית עם צלקת מעט ארוכה יותר וצלקת סביב הטבור.
  4. אם טרם סיימת את תכנית הילודה שלך, המתיני בסלנות. עדיף לדחות את הניתוח לאחר סיום ההריונות. עלייה במשקל, רפיון שרירי הבטן והיווצרות עור עודף במהלך ההיריון, עלולים לשנות את צורת הבטן ולהשפיע לרעה על תוצאות הניתוח.
  5.  במידה וירדת משקל רב טרם הניתוח כי לוודא כי הגעת למשקל הרצוי ואינך צפויה להמשיך לרדת בצורה משמעותית במשקל. כן עלינו לוודא כי הנך מאוזנת מבחינה תזונתית, רמת החלבונים והויטמינים בגופך תקינה וביכולתך להחלים בצורה מלאה.

  עובדות נוספות

  1.  בבדיקה טרם הניתוח, דר' משולם דרזון תבחן את כמות עודפי העור והשומן ואת מיקומם בבטן וכמו כן קיום בקעים (הרניה) בדופן הבטן. במידה ועברת ניתוחים קודמים בבטן ויש חשד להימצא בקע בדופן הבטן רצוי מאד לבצע בדיקת אולטרה סאונד ביטנית בטרם הניתוח. בקעים אלו דורשים התייחסות מיוחדת בזמן הניתוח ובמידה והם גדולים ומשמעותיים יתכן צורך בהתערבות כירורג כללי בתיקונם בזמן המתיחה.
  2. הניתוח מתבצע בד"כ תחת הרדמה כללית ונמשך כשעתיים-שלוש. הוא כרוך בדרך כלל באישפוז של לילה אחד.
  3.  בנשים בריאות, בד"כ ניתן לשלב ניתוח אסתטי של השדיים במקביל למתיחת הבטן. ההחלמה בדרך כלל אינה ארוכה יותר, יש חיסכון בעלויות הכספיות בהשוואה לשני ניתוחים נפרדים והתוצאה האסתטית של חזה מורם לצד בטן מתוחה משביעת רצון.
  4. מיד בתום הניתוח תותאם לך חגורת בטן ייעודית עימה תישארו לארבעה שבועות מתחת לבגדים. הנקזים שהושארו בזמן הניתוח צפויים להישאר מספר ימים עד שבוע בד"כ.
  5.   תוך שבועיים מהניתוח תוכלי לחזור לשגרת יומך. יחד עם זאת, דר' משולם-דרזון ממליצה להימנע מפעילות מאומצת ומהרמת משאות כבדים למשך ששה שבועות. הצלקת הרוחבית ממוקמת נמוך מאד בבטן והיא ברוב המקרים מוסתרת ע"י התחתונים. כתשעה חודשים עד שנה מהניתוח הצלקות תהפוכנה שטוחות ובהירות. למרות שהתוצאות תיראנה מייד לאחר הניתוח הן תשתפרנה בחודשים הראשונים שלאחר הניתוח ובסופו של תהליך יתקבל המראה המיוחל.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...