שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מה נשים מעשנות חייבות לדעת לפני הניתוח?

  הרמת חזה ועישון – מה נשים מעשנות חייבות לדעת לפני הניתוח?

  ניתוח להרמת חזה הוא ניתוח המחייב הפסקת עישון לפחות שלושה שבועות טרם הניתוח ושלושה שבועות אחריו. ניתוחים נוספים המחייבים הפסקת עישון מוחלטת כזו הם ניתוח להקטנת חזה, מתיחת פנים ומתיחת בטן. לאשה המעשנת ההנחיה להפסיק עישון לתקופה כל כך ארוכה היא קשה ולעיתים נראית בלתי אפשרית. במאמר הנוכחי אסביר את הסיבות מדוע בניתוחים מסוימים אנו דורשים הפסקת עישון מוחלטת ובניתוחים אחרים אנחנו יותר סובלניים.

  העישון מביא לירידה בזרימת הדם לרקמה בשני מנגנונים עיקריים: מנגנון אחד הוא כיווץ של כלי הדם המגיעים לרקמה כך שפחות דם זורם אליה. המנגנון השני הוא שהחומר הנפלט מעשן הסיגריה מתחרה עם החמצן על ההמוגלובין, כך שיש פחות חמצן הקשור להמוגלובין של האישה המעשנת ולכן פחות חמצן מגיע לרקמה. התופעות הללו קורות בנשים מעשנות ללא קשר לניתוח שהן עתידות לעבור.

  בניתוח להרמת חזה (וגם בניתוח להקטנת חזה) אנו מרימים את הפטמה למקום גבוה יותר על גבי העור. כדי להרימה אנו חותכים מסביב לה ועל ידי כך באופן יזום פוגעים בחלק מאספקת הדם אליה. באשה שאינה מעשנת אין כל בעיה להפחית את זרימת הדם לפטמה בצורה מבוקרת ומתוכננת. באשה מעשנת אספקת הדם כאמור פגועה עוד לפני שהניתוח החל ולכן תוספת של החתך הניתוחי יכולה להיות גזר דין מוות בעבור הפטמה וחלקים נוספים של רקמת השד. הדבר עשוי להביא לנמק של הפטמה או עור השד, לפתיחת צלקות ולסיבוכים קשים.

  לכן נשים מעשנות המבקשות ניתוח להרמת חזה או הגדלת חזה חייבות להפסיק עישון באופן מוחלט. מנותחות מעשנות המגיעות אלי לניתוח יודעות כי במידה והן "נשברות" בדרך וחוזרות לעשן גם סיגריה אחת או שתיים בשלושת השבועות שקדמו לניתוח, עליהן לעדכן אותי כיון שעדיף לדחות את הניתוח בכמה ימים ולא לקחת את הסיכון שבניתוח תחת עישון.

  כל ניתוח טומן בחובו סיבוכים בשכיחות נמוכה אמנם אך קיימת. אשה המפסיקה לעשן בהתאם להנחיות יכולה לעבור הניתוח בביטחון ובראש שקט שהיא עשתה כל שביכולתה להפחית הסיבוכים בדרך לתוצאה לה קיוותה זמן כה רב.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...