שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  שאלות נפוצות על ניתוח להגדלת חזה

  ניתוח להגדלת חזה הינו למעשה ניתוח קוסמטי, שנועד להגדיל את נפח השד כשצורת השד יפה ורק נדרשת תוספת נפח, או לשפר גם את צורתו, כאשר צורת השד משתנה ומתרוקנת עם השנים. הגדלת חזה זהו אחד הניתוחים המבוקשים ביותר בתחום הרפואה האסתטית, והוא יודע שיעור גבוה של שביעות רצון כאשר הוא מתבצע נכון.

  שאלות נפוצות על ניתוח להגדלת חזה ותשובות מאת ד"ר שגית משולם

  מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח להגדלת חזה?

  ניתוח להגדלת חזה מבוצע החל מגיל 18. יחד עם זאת, המלצתי היא להמתין לפחות עד גיל 21 כדי לקבל גם את הבגרות הנדרשת לעמוד בניתוח.

  מהו הזמן האידיאלי לבצע הגדלת חזה אם אני רוצה להיות מוכנה לקיץ?

  אמנם זמני ההחלמה אחרי ניתוח הגדלת חזה אינם אחידים ותלויים במספר גורמים. יחד עם זאת, בדרך כלל, החלמה מלאה מן הניתוח כולל חזרה לפעילות מלאה יתאפשר לאחר כחודש עד ששה שבועות. זהו פרק הזמן הממוצע שעליך להביא בחשבון לצורך החלמה וחזרה מלאה לשגרה.

  באילו שתלים משתמשים בניתוח הגדלת חזה?

  כיום משתמשים בשתלים עמידים מאוד המיוצרים מחומרים איכותיים ובטוחים אשר מעניקים מראה ותחושה טבעית. קיימת עדיפות לשתלי סיליקון על פני שתלי מי מלח כיוון ששתלים אלו מקנים לשד צורה יציבה ומרקם רך יותר. כמו כן שתלי הסיליקון הינם בעלי מעטפת עמידה ובטוחה ובתוכם קיים חומר העשוי ג'לי צמיגי אשר אינו דולף במצבים נדירים בהם נוצר קרע בשתל. לגבי צורת השתל, קיימים 2 סוגים עיקריים של שתלי סיליקון: שתלים עגולים ושתלים אנטומיים.

  שתל עגול הינו מתאים יותר לנשים המעוניינות להשיג חזה שופע ונשי ולהן צורה טובה ויציבה של השד (בדרך כלל בנות צעירות יותר). השתלים האנטומיים מיועדים לנשים שמבנה השד שלהן מרוקן ונופל יותר, בדר"כ מצב המתרחש לאחר לידות והנקות.

  איך בוחרים את גודל השתלים לניתוח הגדלת חזה?

  ההחלטה על גודל השתלים לפני ניתוח הגדלת חזה נעשית בין הרופא והמטופלת. המלצתי היא שלא לדון בגודל השד עם אף אדם פרט לרופא המנתח שלך. לא עם היועצת ולא עם המזכירה. לרוב המטופלות העדפה משלהן לגבי גודל החזה המבוקש, אך יש לקחת בחשבון כי החזה החדש צריך להתאים לפרופורציות הגוף ולהשתלב בהרמוניה, על מנת שהתוצאה תיראה יפה ואסתטית.

  גודל השתל לניתוח הגדלת חזה

  האם שתלים להגדלת חזה עלולים להינזק במהלך טיסה או צלילה לעומק?

  שום נזק לא יכול להיגרם במהלך טיסה או צלילה.

  האם השתל נשאר לנצח?

  השתלים היום עמידים במיוחד, אולם יש לבצע בדיקות תקופתיות וכן להחליפם כעבור כ-15 שנים גם כאשר הבדיקות תקינות לחלוטין.

  האם ניתן להניק לאחר הגדלת חזה?

  בניתוח הגדלת חזה אין נגיעה ברקמת השד ולכן אין כל בעיה להניק לאחר מכן.

  כמה זמן נמשך הניתוח?

  הניתוח להגדלת חזה נמשך כשעה וחצי, מבוצע בדר"כ בהרדמה מלאה וללא אשפוז.

  מאיפה מכניסים את השתל ואיפה נמצא מקום החתך?

  במהלך הניתוח יוחדרו השתלים מתחת לרקמת השד או לשריר החזה. המלצתי, להעדיף כמעט תמיד את המנח התת שרירי (הסיבות לכך מפורטות במאמר נפרד). מיקום החתך לצורך הכנסת השתל יכול להתבצע מתחת לשד , סביב העטרה או בבית השחי. כאשר ההחלטה על מיקום החתך והחדרת השתל מתקבלת על ידי הרופא בתיאום עם המטופלת ובהתאם לנתונים הפיזיים שלה.

  מה משך זמן ההחלמה מהניתוח?

  ההתאוששות מניתוח הגדלת חזה הינה מהירה יחסית ולאחר מס' שעות המטופלת משוחררת לביתה .

  מתי אפשר לחזור לפעילות שגרתית?

  לאחר כשבוע כבר ניתן להתקלח ולחזור לפעילות כמעט שגרתית, תוך הקפדה על הימנעות מהרמת חפצים כבדים ופעילות פיזית מאומצת.

  כמה זמן לוקח עד שהנפיחות בחזה תרד?

  הנפיחות והנוקשות באזור החזה עשויה להימשך כשלושה חודשים. תוצאה סופית ניתן לראות כעבור כחצי שנה. ההמלצה היא בימים שלאחר הניתוח להקפיד על פעילות מתונה בלבד על מנת לתת לגוף להתרגל למצב החדש.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...