שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  יתרונות וחסרונות של הזרקות שומן לחזה

  איך הגיוני הוא שננצל עודפי שומן בפלג הגוף התחתון שלנו כדי למלא את החזה שהתרוקן עם השנים. האם הזרקת שומן מהווה תחליף ראוי לשתלי הסיליקון?

  נכון להיום חשוב להגיד שאין אמצעי שיכול להחליף את שתלי הסיליקון ברבים מהניתוחים הקוסמטיים ובוודאי שבניתוחים משחזרים של החזה. שתלי סיליקון קיימים מזה כמה עשורים והם עברו ועוברים בדיקות איכות תדירות. קיימים אלפי מחקרים שדנים בהם והם בטוחים מאד לשימוש, ביחוד אלה שיש להם תו תקן של הFDA האמריקאי.

  יחד עם זאת אני מאמינה כי הזרקות שומן עצמי לחזה הן העתיד, ביחוד לנשים המעוניינות במראה טבעי.

  יתרונותיו של השומן הם עצומים

  1. ראשית מדובר ברקמה אוטולוגית, כלומר, של האישה עצמה. להבדיל משתל סיליקון שדורש מעקב וניטור אחת לכמה שנים, הזרקת שומן אינה גוף זר אלא רקמה של האישה עצמה והיא מתנהגת כמו רקמת שומן אחרת בגוף. כשהאישה משמינה היא משמינה איתה ולהפך.
  2. רקמת השומן עוברת אינטגרציה מלאה עם הרקמה בשד ומה שנשאר אחרי שלושה חודשים מהניתוח (שזה בדרך כלל כ60-70 אחוזים מהתאים שהוזרקו) נשאר לכל החיים.
  3. עם הגיל, השד המנותח מתבגר כיחידה אחד, מה שהרבה פעמים לא קורה עם שתל סיליקון שעם ההתבגרות של השד, רקמת השד נעשית רפויה ונמוכה יותר ואילו השתל נותר במנח הגבוה שבו הוכנס לפני שנים.
  4. הזרקת שומן לא פוגעת ברקמה הקיימת של השד ולא משנה אותה.

  יחד עם זאת להזרקת שומן יש חסרונות שעדיין לא יכולים להביא אותה להיות תחליף מלא לשתלי סיליקון

  1. להרבה נשים אין די שומן בפלג הגוף התחתון כדי שניתן יהיה להביא לתוצאה הרצויה בחזה. כדי שנראה שינוי ולו קל בצורתו וגודלו של השד יש צורך בהזרקת לפחות 250-300 סמק שומן לכל שד. לא תמיד יש את הכמות הנדרשת הזו באיזור הבטן, המותניים או הירכיים. ניסיון להוציא בכח שומן בבחורה רזה יכול להביא לפגיעה בפלג הגוף התחתון ולשקעים.
  2. מתוך הכמות המוזרקת ישרדו כאמור כ60-70%. גם ה200 סמק הנותרים לא נותנים נפח בדומה לשתל שתכולתו 200 סמק אלא פחות בצורה משמעותית. אשה המבקשת למלא את החזה או לעצב את החזה (ביטויים הולם יותר לפרוצדורה מאשר הגדלת החזה) צריכה לדעת בדיוק מה התוצאות הצפויות ולבדוק אם הן עומדות בציפיות שלה. לעיתים יש צורך בשתי פרוצדורות או יותר על מנת להגיע לתוצאה הרצויה בהזרקת שומן.
  3. נקודה מאד חשובה, שלא תמיד זוכה להתייחסות, בכחמישה אחוזים מהמקרים יתכן  מצב שבו  חלק מתאי השומן שהוזרקו לא יקבלו די חמצן כדי שיקלטו בצורה מלאה. מצב זה נקרא נמק שומני והוא מתבטא לעיתים בממוגרפיה בצורה דומה למראה של גוש ממאיר. אין שום קשר לממאירות אבל התופעה יכולה לגרור ביופסיה מיותרת רק כדי לאשר שמדובר בנמק שומני ולא חלילה בסרטן שד.
   לכן, אני לא ממליצה על הגדלת החזה על ידי הזרקות שומן לחזה לנשים עם היסטוריה משפחתית הנמצאות בסיכון יתר לסרטן השד. על מנת להפחית הסיכון למצב זה מומלץ מאד, מעבר לשימוש בטכניקה מאד עדינה, לא להזריק לתוך רקמת השד אלא רק מעל לרקמת השד (כלומר בינה לבין העור) ועמוק לה בינה לבין השריר.

  לקביעת תור ליעוץ  אנא התקשרי למרפאה בטלפון 077-997-4453 או מלאי את פרטייך בטופס באתר ונחזור אליך בהקדם.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...