שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הרמת חזה או הגדלת חזה, מה נכון לך?

  הרבה מהנשים המגיעות אלי לאחר לידות ליעוץ בשאלת ניתוח חזה קוסמטי מוטרדות מהשאלה האם ניתן להסתפק אצלן בהגדלה בלבד או שיש צורך גם בניתוח הרמת חזה. ישנם מצבים בהם מאד ברור מה נכון לאשה. בדרך כלל במצבים הללו האשה יודעת עוד טרם היעוץ מה היא צריכה. נשים שמאז ומתמיד היו CUP A או B וכעת לאחר הלידות וההנקות השד התרוקן יודעות שכל שהן צריכות הוא מילוי, בין אם על ידי שתל סיליקון או הזרקת שומן. מהצד השני נשים עם שד מרוקן מאד, עם הרבה עודפי עור ופטמה הנמצאת בתחתית השד גם יודעות שהן זקוקות להרמה של החזה.

  הרמת חזה או הגדלת חזה – איך יודעים מה נכון עבורך?

  השאלה היא באשר לכל אותם מצבי ביניים, כאשר האשה שהיתה בעבר CUP B ,C או D ולאחר הלידות וההנקות התרוקנה, ישנם עודפי עור שמקורן בריקון של החזה וגם הפטמה כבר לא באותו המקום שהיתה בעבר. האם אשה כזו זקוקה להגדלה בלבד או שיש צורך גם בהרמת חזה שהוא ניתוח מורכב יותר? שאלה נוספת היא אם כבר יש צורך בהרמה של החזה, האם ניתן להסתפק בצלקת סביב העטרה או שיש צורך להוסיף גם את הצלקת האורכית בחלקו התחתון של השד?

  התשובה למצבי הביניים הללו אינה פשוטה ותלויה גם בהעדפתה האישית של האשה

  ישנן נשים שחרדות מהצלקות הכרוכות בהרמה (צלקת עגולה סביב העטרה ובנוסף צלקת אורכית היורדת מהעטרה כלפי מטה, בחלקו התחתון של השד) והן מוכנות לקבל מראה מעט נמוך של השד על פני בית החזה ופטמה מעט נמוכה על פני השד ובלבד שתחסך מהן הצלקת של ההרמה. ישנן נשים שמוכנות לקבל את הצלקת בתמורה לשד מהודק יותר ומורם יותר.

  הרמת חזה או הגדלת חזה

  כלל אצבע כדי לדעת האם את זקוקה להרמה או לא הוא להרים את הזרועות מקופלות ולהניח את כפות הידיים על הראש. אם הפטמה זזה כלפי מעלה במידה מספקת, משמע שתל סיליקון בגודל וצורה נכונים שיוכנס למנח הנכון יכול לעשות את העבודה מבלי שנזדקק לתוספת של ניתוח הרמה. תוספת של תפרים פנימיים במה שנקרא "הרמה פנימית" יצליחו להרים מעט את הפטמה ללא צורך בהרמה חיצונית. לעומת זאת, אם הפטמה כמעט וללא זזה, משמע שנזדקק להרמה. במידה ונוכחת שיש צורך בהרמה, כיצד תדעי אם יש צורך גם בצלקת אורכית מהפטמה כלפי מטה או שניתן להסתפק בצלקת סביב העטרה בלבד?

  2 סיבות מנחות אותנו להוסיף את הצלקת האורכית

  האחת, אם יש צורך להרים את הפטמה משמעותית (מעל 1.5 -2 ס"מ) או האם יש צורך בהידוק נוסף של העור גם אם יוכנס שתל סיליקון אל תוך השד? אם התשובה שלילית לשתי השאלות, יתכן ואין צורך בתוספת של הצלקת האורכית וניתן להסתפק בצלקת מעגלית בגבול העטרה בלבד. מנסיוני, צורת השד המתקבלת כאשר נוספת הצלקת האורכית היא טובה יותר ולרוב יש בה צורך. כמובן שאין במאמר זה תחליף ליעוץ ארוך ומפורט של כירורג פלסטי, אך הוא יכול לתת לה מושג כלשהו באשר לסוג הניתוח המתאים לך. בהצלחה….

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...