שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  טיפים לטיפול בצלקת ניתוחית לאחר ניתוח חזה

  צלקות לאחר ניתוח חזה בד"כ מתרפאות מאד יפה כך שבדרך כלל אין צורך בטיפול מיוחד בצלקת לאחר הניתוח, הנה טיפים לטיפול בצלקת ניתוחית. בחודשים הראשונים לאחר הניתוח הצלקת ניראית כהה ומעט בולטת. מדובר בתהליך טבעי וזמני ואין צורך לדאוג. כעבור מספר חודשים היא משתטחת ומתבהרת באופן טבעי.

  יחד עם זאת ישנם מספר דברים שתוכלי לנקוט על מנת להבטיח תנאים אופטימליים לריפוי הצלקת:

  1. רחצת המקום – יומיים לאחר הניתוח ניתן לרחוץ את המקום על גבי הפלסטר הקטן שמוצמד לצלקת. כשהפלסטר נופל או מוסר על ידי הרופא יש לרחוץ את המקום במים רגילים אך לא לנקות עם אלכוהול ולא עם יוד שהוכחו כרעילים לתאים הנחוצים לריפוי. מים וסבון רגיל מספיקים בהחלט.
  2. כאשר הצלקת החלימה לגמרי וקיבלת אישור מהפלסטיקאי שלך ניתן לבצע עיסוי של איטי של המקום עם קרם גוף או שמן גוף.
  3. חשוב מאד שלא לחשוף את הצלקת לשמש. או למכונות שיזוף! יש נשים שמנסות לשזף את החזה לאחר הניתוח על מנת לטשטש את הצלקות. השיזוף גורם לשינויי פיגמנטציה על גבי הצלקת שעשויים להשאר לתמיד.
  4. בשלושת החודשים הראשונים לאחר הניתוח ניתן כבר בדרך כלל לראות אם הצלקת מתרפאת יפה או שיש להם נטיה לבלוט מעל פני השטח, תופעה הנקראת צלקת היפרטרופית או קלואיד. לכן יש חשיבות לפגוש את הרופא המנתח במהלך התקופה הזו. טיפול מוקדם בתופעה הוא חשוב.
  5. בנשים עם נטיה בעברן לצלקות בולטות או כאשר אנו מתחילים לראות כי הצלקת מתבלטת מעל פני השטח יש מקום לטפל מוקדם במדבקות סיליקון. דרך הפעולה של מדבקת הסיליקון לא ברור. כנראה שהיא שומרת על הלחות ועל הטמפרטורה של הצלקת ובכך מאפשרת לה תנאים טובים לריפוי. יש להצמיד את המדבקה לצלקות לכל שעות היממה ולהסירה רק במקלחת. אם קשה לך להסתובב עם המדבקה ניתן למרוח קרם סיליקון על המקום.
  6. כאשר הצלקת בולטת בצורה ניכרת יש מקום לשקול הזרקת סטרואידים לתוכה. דוני בכך עם הרופא המנתח שלך.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...