שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מה תפקידה של החזייה לאחר ניתוח הקטנת חזה

  הקטנת חזה – מה עושים לאחר ניתוח הקטנת חזה ואיך זה קשור לחזייה שאת לובשת?

  חזייה לאחר הקטנת חזה: אחד הדברים המציקים ביותר לאחר ניתוח הקטנת חזה הוא חזיית הספורט שהאישה מתעוררת עמה מהניתוח ונדרשת ללבוש למשך ששה שבועות. מה תפקידה של חזיית הספורט ואל איזו חזייה אני ממליצה?

  לחזיית הספורט מספר תפקידים:

  1. היא שומרת על עיצוב השד בתקופה הראשונית אחרי הניתוח. ניתוח להקטנת חזה כרוך בהסרת רקמת עור ושד עודפת וארגון מחדש של רקמת השד הנותרת בצורה חדשה, קטנה והדוקה יותר. החזיה, בדומה למעטפת העור שומרת על השד בצורתו החדשה עד להתגבשות הרקמות לכדי יחידה אחת.
  2. כל ניתוח הקטנה הוא גם ניתוח להרמת השד. החלק התחתון של השד מוגבה כלפי מעלה וגבול השד התחתון עולה גם הוא. הלחץ שמפעילה החזיה על בית החזה באיזור הקפל התת שדי מגדיר מחדש את הגבול התחתון של השד.
  3. החזיה הלוחצת מפחיתה את הבצקת והנפיחות בתקופה שלאחר הניתוח. כך בעצם מתקצר משך ההחלמה.
  4. החזיה מהדקת את השד אל הגוף, מונעת טלטלה ותנודות של השד שיכולות להביא לכאב  לאחר הניתוח.
  5. דבר אחרון, יש מעין הקלה פסיכולוגית שנשים מתארות בכך שהן מתעוררות עם חזיה בלבד, ללא תחבושות. השד אסוף ומוגן בחזיה. החזיה נשארת במקומה יומיים עד למקלחת הראשונה ובכך ניתנת שהות לאשה להתרגל למצב לאחר הניתוח ולחוש בטחון.

  חזייה לאחר ניתוח חזה

  החזיה לאחר הקטנת חזה המומלצת:

  אני מאד ממליצה על חזיית ספורט של חברת טריומף שנקראת TRIACTION הנסגרת מקדימה. גם לFILA יש חזיות ספורט אך הן פחות אלסטיות ורכות המתאימות להיות החזיה לאחר הקטנת חזה. אני ממליצה על חזיית ספורט ולא על חזיות מיוחדות לאחר ניתוח שכן הן גמישות יותר ובנוסף יש להן שימוש בזמן פעילות גופנית גם לאחר תקופת ההחלמה.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...