שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מהי מחלת שתלי סיליקון – breast illness syndrome?

  לאחרונה אני נשאלת המון האם שתלי סיליקון גורמים לתופעות גופניות שונות, מחלות רקמת חיבור או מחלות אוטואימיוניות שונות (מחלות שבהן הגוף תוקף את עצמו).

  אני אשת מדע והתשובות שלי תמיד יהיו מבוססות על מחקר רציני. מאז קיימים שתלי הסיליקון מתחילת שנות השישים, ישנם דיווחים של נשים על תופעות שונות שהחלו אצלן מאז עברו ניתוח הגדלת חזה.

  התופעות הן מגוונות

  עייפות, סחרחורות, אובדן זיכרון, צלצול באזניים, מחלות אוטואימיוניות ודלקתיות, בעיות במערכת העיכול, דלקות בשתן, ירידה בחשק המיני, נשירת שיער, עור יבש, חרדה, דיכאון, דפיקות לב, קוצר נשימה, שיעול וכו׳. בעודי רושמת את התופעות הללו אני שמה לב שגם לי יש לפחות שליש מהרשום מעלה ועדיין אין לי שתלי סיליקון.

  בשנות התשעים המוקדמות, בעקבות הדיווחים הללו, ולמרות שהיו בודדים ולא מבוססים, משרד הבריאות האמריקני החליט לאסור את השימוש בשתלי סיליקון עד לבירור מלא של התופעה. האיסור נמשך עד שנת 2006, אז ניתן אישור לחזור ולהשתמש בשתלי סיליקון כיוון שמחקרים רבים ומבוססים שנעשו בתחום וכללו עשרות אלפי נשים, לא הדגימו קשר בין התופעות הללו לבין שתלי סיליקון.

  מחלת שתלי סיליקון

  עוד מחקר מעניין מתייחס לנשים שהוציאו להן את השתלים ובדקו אותן לאחר מכן

  נשים עם סימפטומים אבל ללא עדות רפואית לבעיה דיווחו על שיפור בהרגשתן לאחר הוצאת השתלים. לעומת זאת, נשים שהיתה להן עדות למחלה אמיתית, אוטואימיונית, לא הרוויחו מהוצאת השתלים.

  בעידן הרשתות החברתיות בהן פוסט אחד יכול לגרום לשריפה בשדה קוצים צריך להיות אחראים ולהתבסס רק על מידע רפואי. נכון להיום, נעשו המון מחקרים בתחום על אלפי נשים ולא הצליחו לבסס קשר בין שתלי סיליקון לתופעות הנ״ל. למרות זאת, כבר יש שנתנו לתופעה הלא מוכחת הזאת שם- breast implant illness -מחלת שתלי סיליקון.

  כל זה נכון להיום, תמיד צריך להסתייג ולהגיד שיתכן וימצאו בעתיד שבנשים מסוימות שתלי הסיליקון אכן יכולים להחמיר תופעות שונות אבל קודם יש להוכיח זאת בצורה מוחלטת. כרופאה המטפלת בנשים עם סרטן שד, אני לא חושבת שזה אחראי שנשים שעומדות לפני כריתת שד ושחזור עם שתל סיליקון צריכות להוסיף לעצמן חרדות מדברים לא מבוססים.

  יחד עם זאת, שתל סיליקון הוא גוף זר והוא לא חף מחסרונות. על החסרונות והיתרונות כדאי לשמוע בצורה מסודרת מרופא ולא מפוסטים בפייסבוק.

  לקביעת תור ליעוץ  אנא התקשרי למרפאה בטלפון 077-997-4453 או מלאי את פרטייך בטופס באתר ונחזור אליך בהקדם.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...