הגדלת חזה נפול ללא הרמה

נשים עם חזה נפול ומרוקן פעמים רבות מוכנות להסתפק בהגדלת חזה בלבד על מנת להמנע מהצלקות של הרמת חזה על גבי השד.

הגדלה של חזה נפול ללא הרמה היא לא מומלצת לטווח הארוך למרות שבטווח הקצר האישה יכולה להיות מרוצה כיון שחסכה לעצמה הרמת חזה על הצלקות הכרוכות בה.

הגדלה של חזה נפול ללא הרמה
שד מרוקן וצנוח שעבר הגדלה והרמה

 

הסיבה העיקרית לכך שאינני ממליצה לאשה עם שד נפול לעבור הגדלת חזה בלבד היא כי טכנית הגדלה שכזו יכולה להתבצע רק במנח תת שדי, כלומר ששתל הסיליקון מונח שטחית, מתחת לרקמת השד, ולא מתחת לשריר.

זהו מנח פחות רצוי מכמה סיבות:

  1. במנח תת שדי השתל מונח כאמור תחת רקמת השד. בנשים רבות רקמת השד כה דקה עד שהן ממש מרגישות את שתל הסיליקון תחת העור. שתל הסיליקון נמוש בצורת גלים תחת העור. לעיתים הקפלים מורגשים רק בזמן מישוש אך עם הזמן רקמת השד מדקקת עוד יותר ואז ניתן גם לראות את הקפלים של שתל הסיליקון ולא רק להרגישם.
  2. כיון שעלינו למלא את מעטפת העור המרוקנת השימוש כאן יהיה בשתל סיליקון גדול יחסית. שתל גדול הוא תמיד כבד יותר. כובדו של השתל מושך את השד למטה בצורה מהירה יחסית כך שהניתוח גורם לכך שהשד יאיץ את נפילתו. התוצאה הקוסמטית ארוכת הטווח תהיה שד גדול יותר אך גם נפול יותר.
    שתל סיליקון גדול יתן בהכרח מראה מלאכותי לשד. בנוסף שתל גדול עשוי להקנות לאשה מראה רחב וגדול יותר.
  3. הגדלת חזה במנח תת שדי מקשה על ביצוע בדיקת הממוגרפיה. שתל הסיליקון שנמצא תחת רקמת השד עשוי להסתיר חלק מרקמת השד ולהוריד מרגישות הבדיקה.

ההמלצה שלי היא חד משמעית. אם השד מרוקן ונפול ואת זקוקה להרמה זכרי שהדרך הקצרה היא לפעמים הארוכה. אל תנסי לפתור את הבעיה עם הגדלה בלבד. בדרך כלל כבר אחרי שנה-שנתיים התוצאה תאכזב אותך. לפעמים עדיף שלא להנתח מאשר לעבור את הניתוח הלא נכון.

לא יודעת אם את זקוקה להרמה או רק להגדלה?

לקביעת תור ליעוץ  אנא התקשרי למרפאה בטלפון 077-997-4453 או מלאי את פרטייך בטופס באתר ונחזור אליך בהקדם.

ד"ר שגית משולם - מנתחת פלסטית
מעוניינת במידע נוסף? השאירי פרטים בטופס