שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  התפתחויות בתחום שתלי הסיליקון להגדלת שדיים

  התפתחויות בתחום שתלי הסיליקון: נשים רבות המגיעות למרפאתי ובוחנות לראשונה את שתל הסיליקון שבו אנו משתמשים להגדלת החזה מופתעות מהמעטפת המחוספסת שלו, מתוכן הג'ל הצמיג שבתוכו ומצורתו. כל אלו לא מתיישבים עם שתל הסיליקון אותו דמיינו בעיני רוחן. מצאתי לנכון להסביר במאמר זה קצת יותר לעומק על שלבי התפתחויות בתחום שתלי הסיליקון להגדלת חזה וכיצד הגיעו למראה ולמרקם הנוכחי שלהם.

  שתלי הסיליקון בהם אנו משתמשים היום להגדלת החזה עברו התפתחות מרשימה עם השנים בכל הנוגע למילוי השתל, למעטפת שלו ולצורתו. בשנת 1992 החליט משרד הבריאות האמריקאי לאסור שימוש בשתלי סיליקון כדי לאפשר מחקר משמעותי וארוך טווח באשר לבטיחותם. ואכן בשנת 2006 לאחר שהצטבר מספיק מידע באשר לבטיחותם של השתלים האיסור הוסר והשימוש בשתלי סיליקון לצורך הגדלת שדיים הלך ותפס תאוצה. לאחרונה אושר לשימוש בארצות הברית הדור החדש ביותר של שתלי סיליקון, שתלי סיליקון מחוספסים בצורת אגס/ טיפה הנקראים אנטומים בעלי תוכן ג'ל השומר על צורת השתל. שלוש חברות אושרו לשימוש בארצות הברית וכל אישה טרם הגדלת החזה צריכה לוודא שהמנתח שלה ישתמש באחד משלושת השתלים הללו: MENTOR, ALLERGAN, SIENTRA.

  ההתפתחויות שחלו עם השנים בשתלים עם מטרתן לנסות ולהפחית ככל הניתן סיבוכים הקשורים בהגדלת שדיים, לרבות התכווצות קופסית, מיקום לא נכון של השתל בחזה, גלים המופיעים תחת העור ונוזל שיכול להופיע בכיס סביב השתל הנקרא סרומה. במאמר הבא אפרט באשר לכל סיבוך ולסיבות להיווצרותו.

  מאפייני התפתחויות בתחום שתלי הסיליקון להגדלת חזה:

  מעטפת השתל עבה

  מטרת המעטפת העבה של השתל היא למנוע כמובן להפחית הסיכון לקרע של השתל אך בנוסף מטרתה להפחית דליפה עדינה של תוכן השתל החוצה עם השנים, מבלי שהשתל נקרע, תופעה המכונה: הזעה של השתל.

  מעטפת השתל מחוספסת

  שתי מטרות עיקריות לחספוס: האחת למנוע ניידות של השתל בכיס. החספוס יוצר הדבקות של רקמת הגוף אל השתל וכך השתל נותר מקובע במקומו. הדבר חשוב במיוחד כאשר יש שימוש בשתל אנטומי המחייב מיקום מדויק. סיבה חשובה נוספת למעטפת המחוספסת היא מניעת סיבוך הנקרא התכווצות קופסית שבו הרקמה שבה הגוף עוטף את שתל הסיליקון הופכת הדוקה מדי על גבי השתל ומקנה לשד מראה לא טבעי ונוקשה.

  תוכן השתל הוא ג'ל צמיג ולא נוזל כבעבר

  כמה סיבות לתוכן הצמיג של ג'ל הסיליקון: האחת, שמירה על צורת השתל כנגד המעטפת והשריר הלוחצים אותו ועיצוב טוב יותר של השד. סיבה נוספת היא למנוע נדידה של תוכן השתל במצבים הנדירים בהם השתל נקרע. במצבים אלו הג'ל נותר במקומו ולא נוטה לברוח החוצה מהכיס הניתוחי. התוכן הצמיגי מפחית גם את תופעת הזעת השתל שבה חלקיקים קטנים של תוכן הסיליקון נודדים דרך המעטפת אל מחוץ לכיס הניתוחי.

  עושר הצורות

  עושר הצורות המאפשר התאמה אידיאלית של צורת השתל לצורת השד. שיא ההתפתחות בצורת השתלים בא לידי ביטוי בשתלים האנטומים המאפשרים מגוון צורות לכל נפח קיים. עושר הצורות מאפשר לנו, הפלסטיקאים, בניתוחי הגדלת חזה ולהבדיל גם בניתוחי שחזור שד להתאים את החזה למידות הגוף של האישה ולרצונה במראה טבעי יותר או פחות.

  סיליקון בחזה

  דור חמישי של שתלי סיליקון להגדלת חזה: אנטומים, יציב צורה ומחוספסים.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...