שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  טיפים להחלמה מהירה מניתוח הרמת חזה

  הרמת חזה טיפים להחלמה מהירה

  ניתוח להרמת חזה מטרתו להשיג מחדש שיווי משקל בין תוכן השד שהתרוקן למעטפת העור שנעשתה רפויה ועודפת. המטרה הזו מושגת בשלושה שלבים:

  1.      הרמת הפטמה ממקומה הנמוך על פני השד למקום גבוה יותר.

  2.      עיצוב מחדש של תוכן השד. אם יש רקמת שד מספקת בשד ניתן להעביר חלק מהרקמה הנמצאת בתחתית השד ומקנה לו מראה נפול אל הקוטב העליון של השד. אם השד מאד מרוקן ואין די רקמת שד שניתןלעצב, יש צורך לעיתים בשתל סיליקון קטן שמטרתו אינה להגדיל את השד אלא יותר למלא אותו ולהעניק לו תוכן חדש במקום זה שאבד עם הלידות, ההנקות והשינויים במשקל.

  3.      הידוק מעטפת העור העודפת מסביב לתוכן השד שעיצבנו כך שהשד החדש יהיה הדוק ומורם יותר.

  קיבצנו עבורך מספר טיפים שהקפדה עליהם תעזור לך להחלים טוב יותר מהניתוח:

  1.      יש להשאר עם החבישה סגורה ליומיים בלי להרטיבה. הצלקת נסגרת תוך 48 שעות מהניתוח ועד לסגירתה רצוי שלא לפתוח את החבישות על מנת שלא להסתכן בזיהום.

  2.      אין צורך בטיפול אנטיביוטי ממושך. די בטיפול אנטיביוטי ליממה אחת לאחר הניתוח ואין כל הוכחה שטיפול אנטיביוטי ממושך עוזר במניעת זיהומים.

  3.      הפסיקי לעשן לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח ושלושה שבועות לאחריו. העישון גורם לסיבוכים קשים ביחוד בסוג ניתוח זה (זיהום, פתיחת צלקות, נמק של הפטמה וכו') ויש הכרח בהפסקת עישון מוחלטת. אל תקחי סיכון. אם נשברת בדרך ולא הצלחת להפסיק לגמרי עדכני את המנתח ודחי את הניתוח מעט. קראי כאן על הרמת חזה ועישון

  4.      קחי חופשת מחלה לשבוע ימים. בעבודה שאינה עבודה פיזית שבוע ימים מספיק לחלוטין. בעבודה פיזית אני ממליצה על שבועיים חופשת מחלה.

  מספר טיפים נוספים

  5.      את יכולה וצריכה להתנייד מיד לאחר הניתוח. התניידות מוקדמת תסייע לך להחלים מהר יותר. אל תחששי לבצע פעולות יומיומיות. את יכולה גם לבצע הליכות מתונות. יש להמנע רק מפעילות גופנית מאומצת והרמת משאות כבדים. פעילות שאינה מאומצת ניתן לבצע כבר למחרת הניתוח.

  6.      אם את אמא לילדים קטנים הקפידי שתהיה לך עזרה של בן זוגך, אמא, חמות או אחות ליום הניתוח ויומיים נוספים לאחר מכן. לאחר  מכן בדרך כלל מרגישים מספיק טוב לטפל בילדים.

  7.      הצלקת שסביב העטרה וזו שיורדת מהעטרה כלפי מטה מטרידות מאד מטופלות לקראת ניתוח להרמת חזה. כדאי לדעת שהצלקות על גבי השד מתרפאות בדרך כלל מאד יפה כך שכעבור כחצי שנה בדרך כלל ניתן לראות פס דק בהיר ועדין. למרות זאת מטופלות רבות שואלות אותי מה ניתן לעשות כדי להאיץ את תהליך ההחלמה ולהביא את הצלקת למצב האופטימלי. התשובה היא מדבקות סיליקון. זהו הטיפול שהוכח כטוב ביותר לצלקות בולטות. לא קרמים ולא משחות. בקשי מהמנתח שלך מרשם למדבקות סיליקון רב פעמיות והשארי איתן חודשיים-שלושה לאחר הניתוח, יום ולילה.

  8.      והכלל האחרון והחשוב ביותר, כדי שהתוצאות תשמרנה לשנים רבות הקפידי ללכת עם חזייה טובה ותומכת ביום יום (לא גוזיה). בניגוד למה שנוטים לחשוב, ניתוח להרמת חזה לא נועד כדי שתוכלי ללכת בלי חזייה. שד שנפל בעבר יכול ליפול גם לאחר שיורם אם לא תקפידי לשמור על התוצאות.

  מקווה שהטיפים שצרפתי יסייעו לך להתכונן טוב יותר לניתוח ולהפחית מעט את החששות.

  בהצלחה.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...