שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מי איננה מתאימה לעבור ניתוח אסתטי בשדיים?

  כלל ראשון שאנו לומדים ביום הראשון בבית הספר לרפואה הוא, בלטינית: "פרימום נון נוצרה". משמעו: "קודם כל אל תזיק". ואכן, לא אחת אני מוצאת עצמי במרפאה מסרבת לנתח אישה המבקשת ניתוח אסתטי בשדיים, בין אם מדובר בהגדלה, הרמה או הקטנה. לתחושתי, הרבה נשים לא מודעות למשמעות הניתוח והשלכותיו העתידיות ויש נשים שניתוח שכזה יכול בהחלט להזיק להן.

  למי לא מתאים לעבור ניתוח אסתטי בשדיים?

  נשים בסיכון גבוה לסרטן שד כמו נשים עם היסטוריה משפחתית עשירה של סרטן שד, נשאיות גנטית. נשים עם מבנה שד בעייתי למעקב בממוגרפיה – ניתוחים אסתטיים מבחינתם הם קונטרה אינדיקציה. והסיבות לכך הן:

  • שתל סיליקון שבו משתמשים בהגדלה או בהרמה עם הגדלה מסתיר חלק מרקמת השד בממוגרפיה, בייחוד כאשר הוא מתחת לשד אך גם כאשר הוא מתחת לשריר הוא יכול להסתיר עד 30% מרקמת השד. הממוגרפיה מאבדת רגישותה ויעילותה.
  • הקטנת שדיים או הרמת שדיים גורמת כמעט תמיד למצב של נמק שומני, מצב שבו חלקים קטנים מרקמת השד לא מקבלים די אספקת דם והופכים מסוידים בדומה להסתיידויות המעידות על סרטן שד. לא קל להבדיל בין שני המצבים בסוג זה של אוכלוסיה.
  • נשים שכבר היה להם סרטן שד והם עברו הוצאה של הגוש עם הקרנות נלוות- הגדלה פה תביא לסיבוך מאד קשה הנקרא התכווצות קופסית.

  נשים שלא מוכנות להתחייב לעבור ניתוחים אסתטיים נוספים

  • נשים טרם הגדלת שדיים צריכות לדעת שמתי שהוא במהלך החיים הן תצטרכנה בוודאות לעבור לפחות החלפה אחת של השתלים.
  • עוד נקודה שנשים לא תמיד יודעות היא שהגדלת שדיים היא מעין חתונה קתולית כיוון שהגדלת השדיים גורמת לעור להימתח ולרקמת השד לעבור הידקקות. אישה שבשלב כלשהו של חייה מחליטה להוציא את השתלים צריכה להביא בחשבון שמראה השד לא ישוב להיות כשהיה טרם הניתוח, אלא יראה נפול ומרוקן יותר.

  נשים עם ציפיות לא מציאותיות

  • נשים לקראת הרמת חזה: נשים עם שד נפול ומרוקן שמעוניינות בהרמת חזה צריכות לדעת שהשד אמנם יראה מלא יותר עם פטמה במקום גבוה יותר אך מיקום השד על פני בית החזה לא יעלה במידה משמעותית.
  • נשים לקראת הקטנת שדייםהמצפות לשד קטן וזקור. נשים עם שד גדול לא יכולות להגיע לשד קטן מcup c-d  כיון שאז יאבד המראה הקוני, הטבעי של השד ויתקבל מראה שטוח וגברי.
  • ולהפך, נשים לפני הגדלת שדיים המצפות לשד גדול מעבר ל-CUP B-Cועדיין לשמור על מראה טבעי, צריכות לדעת שאין כזו חיה!

  כל אשה השוקלת ניתוח צריכה להבין את משמעותו ואת השלכותיו העתידיות עליה ולהגיע להחלטה מושכלת המבוססת אינפורמציה רבה ככל האפשר. תפקידנו כרופאים הוא לספק לה את המידע הדרוש לפרטי פרטים וגם לדעת לשכנע אותה לסגת מניתוח כשאנו מאמינים שהוא אינו מתאים לה ולא ישרת אותה לטובה, בהווה או בעתיד.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...