שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  על הסימנים המוקדמים להזדקנות הפנים

  סביב גיל 30 מתחילים הסימנים הראשונים להתבגרות עור הפנים. הסיבות לכך הן חיצוניות (חשיפה לשמש, תנאי מזג אויר קשים, עישון) או פנימיות (ירידה טבעית בכמות הסיבים האלסטים ורקמת הקולגן שיש בעור לצד הידקקות של רקמת השומן התת-עורי). שינוי נוסף שקורה הוא נדידה של רקמת השומן שבגילאים הצעירים נמצאת גבוה בלחי ומדגישה כל כך יפה את עצמות הלחיים שלנו כלפי מטה אל איזור הלחי התחתונה וקו הלסת.

  הנדידה של כרית השומן כלפי מטה מביאה לשני השינויים הראשונים בפנים: היא חושפת חריץ או שקע בין העפעף התחתון ללחי וכן היא יוצרת הדגשה של הקמט שיורד מזוית הנחיר מטה אל זוית הפה. בנוסף, נתחיל להבחין בקמטים בשליש העליון של הפנים: קמטי חיוך לצד העיניים, קמטים רוחביים במצח וקמטי זעף בין הגבות. חלקן החיצוני של הגבות יהיה שמוט מעט כלפי מטה מה שיקנה לעין מראה עייף יותר ופחות פתוח.

  הידקקות העור וחוסר אחדות בגוון שלו ובמרקם שלו גם הם מהסימנים המוקדמים להתבגרותו.

  מהם הטיפולים המוצעים לנשים צעירות המתחילות להבחין בשינויים הראשונים להתבגרות?

  כמובן שאין כל מקום להתערבות כירורגית בשלבים אלו והטיפולים העיקריים הם שלושה:

  1.  לקמטים בשליש העליון של הפנים- קמטי החיוך סביב העיניים, קמטי הזעף בין הגבות והקמטים הרוחביים במצח- הטיפול בעיקרו מבוסס על הזרקת בוטוקס. נשים רבות נרתעות מהמילה "בוטוקס" וחוששות שמא הטיפול יגרום לפניהן להראות קפואות ומלאכותיות. אין זה נכון כלל. בוטוקס המוזרק בצורה מדודה בידיים מיומנות יכול לרכך את הקמטוטים הראשונים ולפתוח מעט את העין בצורה עדינה וטבעית.
  2.  לחריץ היורד מזוית האף לזוית הפה שהולך ומעמיק עם השנים וכן לחריץ תחת העין הטיפול המתאים הוא הזרקה של חומצה היא לרונית על נגזרותיה השונות. חומצה היא לרונית היא חומר שקיים באופן טבעי בעור ועם השנים כמותו הולכת ויורדת. היא פועלת כחומר מילוי וקיימת בדרגות צמיגות שונות המותאמות לעובי העור באיזורים השונים של הפנים. רסטילן, רסטילן-פרלן, ג'ובידרם, תאוסיאל- הם רק חלק מהשמות המסחריים הקיימים לחומצה היאלרונית.
  3. 3. חלקיקים גדולים יותר של חומצה היא לרונית (רסטילן SUBQ, גובידרם VOLUMAנועדו לתת מענה להדקקות השומן התת עורי וצניחת כרית השומן שמתרחשת עם השנים באיזור הלחי העליונה ועצמות הלחיים. החומרים הללו מעניקים נפח בצורה דומה להזרקות שומן שנעשות בגילאים המבוגרים יותר.
  4. מענה לאיכות עור ירודה וחוסר אחדות שלו ניתן במספר דרכים:
   • קרם במרשם רופא- מכיל בד"כ רטין איי- שיודע לבצע פילינג עדין של השכבה החיצונית של העור וכן לעבות את העור ולעכב הופעת קמטוטים ראשונים- נותן מראה אחיד ובריא יותר. הידרוקינון הוא חומר שמוסף פעמים רבות לקרם ותפקידו למנוע הפרשת מלנין ולעקב הופעת סימנים ראשונים לפיגמנטציה.
   • פילינג-נדיר שיבוצע בגילאים הצעירים ונשמר לנשים מבוגרות יותר עם סימני התבגרות בולטים יותר.
   • Skin boostersחלקיקים קטנים של חומצה היא לרונית המוזרקים תחת העור ומשפרים את האלסטיות שלו. מעניקים לו מראה אחיד וקורן. בדרך כלל מדובר בסדרה של כשלושה טיפולים.

  הטיפולים הללו מתאימים מאד לנשים בגילאי השלושים והארבעים שמרגישות את השינויים הראשונים בעור הפנים ומעוניינות לעכב הופעתם. במאמר הבא נדון בשאלה: מתי ובאילו התוויות יש מקום לשקול התערבות ניתוחית?

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...