שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  שאלות שעליך לשאול את הרופא טרם ניתוח הרמת חזה

  מחקרים מראים שמטופל המקבל יעוץ ראשון מהרופא זוכר פחות ממחצית הדברים הנאמרים בפגישה. ריכזנו עבורך את השאלות החשובות שעליך לשאול טרם ניתוח להרמת חזה:

  שאלות הנוגעות לטכניקה הניתוחית

  האם אני בכלל זקוקה להרמה?

  התהליך הטבעי שקורה לנו עם השנים, השינויים במשקל, הלידות וההנקות כולל ריקון של רקמת השד כך שהיחס בין כמות העור לתוכן השד עולה והשד נראה סמרטוטי וחסר תוכן. חלק מהמקרים ניתן לטיפול על ידי הגדלה עם שתל סיליקון או הזרקת שומן וחלק מקרים דורשים גם הרמת חזה. שני דברים יכולים לסייע לך לבחון האם את זקוקה להרמה. דבר ראשון הוא להתבונן על החזה במבט צידי ולראות האם הפטמה נמצאת מעל לגובה הקפל התת שדי או מתחתיה. דברי שני הוא להרים את הזרועות מעלה ולראות האם הפטמה עלתה למקום נכון על פני החזה. אם מיקום הפטמה כמעט ולא השתנה  בזמן שאת מרימה את ידיך, כנראה שעליך לעבור הרמה.

  האם אני זקוקה לתוספת של שתל סיליקון בזמן ההרמה או לא?

  התשובה לשאלה נעוצה בחלקה ברצון של האשה. הרמה של החזה ללא שתל סיליקון מקטינה את גודלו בכחצי מידה כיון שבזמן ההרמה מוסר חלק מהעור העודף והשד הופך הדוק יותר. אם את מעדיפה חזה גדול מעט מגודלו הנוכחי כדאי להכניס שתל סיליקון קטן לשד המורם. אם את מעדיפה שד מעט קטן יותר, עדיף שלא להכניס שתל סיליקון. ישנם מצבים בהם השד מרוקן מאד כך שכמעט ואין בתוכו רקמה אלא רק מעטפת עורית. במצבים כאלה יש הכרח להכניס שתל סיליקון בזמן ההרמה על מנת לתת לשד תוכן עליו ניתן יהיה להדק את העור.

  האם ניתן להזריק לי שומן עצמוני במקום שתל סיליקון?

  יתרון גדול של מבנה הגוף של נשים באיזור הים התיכון הוא שפלג הגוף התחתון שלנו פעמים רבות רחב יותר ועם מעט יותר שומן בהשוואה לפלג הגוף העליון כך שהזרקת שומן מאיזור המותניים, בטן ורגליים לאיזור החזה הוא דבר אפשרי בהחלט. יחד עם זאת לא תמיד ניתן להזריק שומן באותו ניתוח בו מבוצעת ההרמה ויש להפריד בין שתי הפרוצדורות. קודם להרים ומספר חודשים לאחר מכן להזריק שומן.

  מה הצלקות הצפויות לי?

  הצלקת על פני השד תלויה בדרגת הריקון והצניחה של השד. שד צנוח מאד זקוק להרמה עם צלקת בצורת "סוכריה על מקל", כלומר צלקת עגולה סביב העטרה וכן צלקת אורכית היורדת מתחתית העטרה כלפי מטה. כאשר השד צנוח רק מעט, ניתן להסתפק בצלקת העגולה בלבד, סביב העטרה. צלקת זו כמעט ואינה נראית כיון שהיא מוסתרת בגבול שבין העטרה הכהה לעור שמסביב לה.

  מהי צורת השד הצפויה לי?

  כתוצאה מההרמה יקרו מספר דברים:

  • הפטמה תורם למקום גבוה יותר ונכון יותר על פני השד.
  • מעטפת העור הרפויה תוסר והשד יראה הדוק יותר ופחות רפוי.
  • מבנה השד ישתנה כך שבעוד כרגע רוב רקמת השד נמצא בקוטב התחתון ומקנה לו מראה נפול ומרוקן, לאחר הניתוח חלק מרקמת השד תעבור לקוטב העליון של השד ותקנה לשד מראה עגול יותר ומלא יותר.

  שאלות על הרמת חזה

  כמה זמן נמשך הניתוח?

  ניתוח להרמת חזה נמשך בין שעתיים וחצי לשלוש שעות.

  האם הניתוח חייב להתבצע בהרדמה כללית?

  בהחלט. מדובר בניתוח ארוך ומורכב ולא ניתן לעשותו כהלכה תחת הרדמה מקומית.

  כיצד אני נחבשת לאחר הניתוח?

  לאחר הניתוח את מתעוררת כשאת לבושה בחזיית הספורט המיוחדת שרכשת טרם הניתוח ללא כל תחבושת מיוחדת. תחת החזיה ישנם פלסטרים מיוחדים שאין להסירם שלושה שבועות וניתן להתקלח עליהם.

  מה משך האשפוז הנדרש?

  בדרך כלל יש צורך במספר שעות של השגחה ואין הכרח באשפוז של לילה.

  מדוע אני חייבת להפסיק לעשן שלושה שבועות טרם הניתוח ושלושה שבועות אחריו?

  ניתוח להרמת חזה הוא מהניתוחים בהם יש הכרח להפסיק לעשן לפני ואחרי הניתוח. הסיבה לכך היא שהניתוח מחייב אספקת דם אופטימלית לעור ולפטמה. העישון פוגע באספקת הדם במספר דרכים ואי הפסקתו יכול להביא לסיבוכים נוראיים כמו נמק של הפטמה, פתיחת קוי התפרים ועוד.

  שאלות הנוגעות להחלמה ולהמשך הדרך:

  כמה זמן עד שאוכל להתקלח לאחר הניתוח?

  מומלץ שלא להרטיב את החזה ל-48 שעות. לאחר מכן ניתן להסיר את החזייה ולהתרחץ על גבי הפלסטרים המיוחדים כרגיל. לאחר המקלחת עליך ליבש את החזה עם מגבת ולחזור לשים את החזיה.

  כמה זמן עלי להיות עם חזיית הספורט?

  אני ממליצה על 6 שבועות עם חזיית הספורט. החזיה מפחיתה את הנפיחות, עוזרת בעיצוב הקוטב התחתון של השד ומונעת תנועה מיותרת של החזה.

  מה משך חופשת המחלה שעלי לקחת?

  במידה ואת עוסקת במקצוע משרדי ולא מרימה דברים כבדים או מבצעת פעילות מאומצת מספיקים לך כחמישה עד שבעה ימי מחלה. במידה והעבודה שלך מחייבת פעילות פיזית משך החופשה עשוי להתארך לשבועיים שלושה.

  אילו תרופות עלי לקחת לאחר הניתוח?

  לאחר הניתוח כדאי לתת שני סוגים של משככי כאבים, חזקים וחלשים יותר. בימים הראשונים כדאי לקחת את משככי הכאבים החזקים בצורה תדירה כשלוש פעמים ביום ובינהם את המשככים החלשים יותר. כעבור מספר ימים ניתן להפחית את התדירות של המשככים החזקים ולעבור לאלו הקלים יותר.

  אני ממליצה גם על טיפול אנטיביוטי החל מיום הניתוח למספר ימים אחריו.

  מה הכאב הצפוי לי?

  הרמת חזה כואבת מעט יותר כאשר יש שימוש בשתל סיליקון. הכאב המשמעותי הוא בעקר בשבוע הראשון לאחר הניתוח. בשבוע השני הכאב פוחת משמעותית ולאחר מכן את צפויה לחזור לפעילות היומיומית שלך ללא מגבלה.

  מתי אוכל לחזור לפעילות גופנית?

  הליכות מהירות את יכולה לעשות כבר לאחר שבוע. ריצה או פעילות לפלג גוף עליון או בטן מומלץ שלא לבצע בחודש הראשון לאחר הניתוח.

  מתי מוסרים הפלסטרים המיוחדים?

  הפלסטרים מוסרים שלושה שבועות לאחר הניתוח.

  מתי אוכל לחזור לעשן?

  חובה כאמור להפסיק לעשן שלושה שבועות לפני הניתוח ושלושה שבועות לאחריו אבל אחרי ששה שבועות נטולי עישון לא תנסי להפסיק לגמרי???

  למה עלי לשים לב לאחר הניתוח שדורש התייחסות רפואית?

  כאב בחזה יכול לרדת בעוצמתו אך גם לעלות כאשר את חוזרת לשגרה. הוא לא תמיד מעיד על בעיה. יחד עם זאת, עליית חום, אודם מקומי, הפרשה מקוי התפרים, נפיחות חד צדדית חדשה- כל אלו מחייבים התייעצות עם הרופא המנתח.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...