שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הרמת חזה עם שתל או הרמת חזה ללא שתל?

  לניתוח הרמת חזה ללא שתל יש שתי מטרות עיקריות

  להרים את הפטמה ממקומה הנמוך על פני השד למקום גבוה יותר. מהו המקום הנכון למקם את הפטמה? זוהי שאלה לא פשוטה ואין לה תשובה מספרית אבסולוטית. בספרות המקצועית מתואר המספר 21 ס"מ בממוצע משקע עצם החזה המרכזית (STERNAL NOTCH ) לפטמה. מספר זה אינו מדויק ותלוי בגובהה של האשה ובמיקום השד על גבי בית החזה. כאשר האישה גבוהה או כאשר השד ממוקם נמוך על פני בית החזה, המרחק של הפטמה משקע העצם הוא ארוך יותר. דרכים נוספות, אך גם לא מדויקות מאד למיקום הפטמה הוא בגובה אמצע עצם הזרוע או בגובה הקפל התת שדי בהסתכלות מהצד. הנקודה החשובה ביותר בבואנו לקבוע את מיקום הפטמה הנכון הוא למקמה בדיוק בנקודה בה השד הוא הבולט ביותר ביחס לבית החזה בהסתכלות מהצד.

  הרמת חזה ללא שתל

  מטרת השניה של ניתוח להרמת חזה

  מטרתו השניה של ניתוח היא לשנות את היחס שבין תוכן השד שהרבה פעמים מתרוקן ומדלדל עם השנים לבין מעטפת העור שנעשית רפויה ועודפת

  כלומר בניתוח הרמת חזה עם שתל אנו מבקשים להדק את מעטפת העור על גבי רקמת השד הקיימת.
  כאשר יש די רקמת שד, ניתן לעצב את הרקמה הקיימת ואת מעטפת העור שמעליה כך שהשד יראה הדוק יותר וזאת מבלי להזדקק לתוספת נפח מבחוץ בדמות שתל סיליקון. כאשר אין די רקמת שד והשד מרוקן מאד, יש צורך בהכנסת נפח אל תוך השד עליו תהודק מעטפת העור. תוספת הנפח היא בדרך כלל בדמות שתל סיליקון. המטרה שלנו בהכנסת שתל הסיליקון אינה להגדיל את השד אלא רק לעצב אותו.

  הרמת חזה ללא שתל

  הרמת חזה ללא שתל לפני ואחרי

  כיצד תדעי אם את זקוקה לשתל סיליקון?

  נסי לחפון את השד בכף היד ולהדק אותו בתוכה. אם תרגישי שקיימת רקמת שד מתחת לעור המתנגדת ללחיצה יתכן ואינך זקוקה לשתל סיליקון או שאינך מרגישה התנגדות רקמתית?

  ישנם מצבי ביניים בהם ניתן להרים את השד עם או בלי שתל סיליקון. במצבים הללו יש חשיבות גדולה לרצונה של האשה. כאשר מבצעים הרמת חזה ללא שתל סיליקון האישה בדרך כלל קטנה בחצי מידה בחזיה בשל הידוק מעטפת העור ולכן אם היא לא מעוניינת לקטון גם לא בחצי מידה, אלא להשאר באותה המידה ואולי גם לגדול בחצי מידת חזיה, הפתרון הוא שתל סיליקון קטן. גודל השתל הנכון למצבים הללו נע בין 200 ל275 ולא יותר. הכנסת שתל גדול תכביד על השד ועשויה לגרום לצניחה חוזרת של הרקמה.

  הרמת חזה ללא שתל

  הרמת חזה ללא שתל

  בין אם מדובר בניתוח הרמת חזה עם שתל סיליקון או הרמת חזה ללא שתל, גודל השד לא צריך להשתנות בהרמת חזה. מידת החזיה נשארת דומה לזו שטרם הניתוח אך צורת השד משתנה. תוכן השד שהיה מרוכז ברובו בחלקו התחתון של השד ממלא כעת גם את הקוטב העליון והשד כולו נראה אסוף והדוק יותר.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...