שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  כל השיטות העדכניות לביצוע ניתוח הרמת חזה

  כל השיטות לניתוח הרמת חזה – ניתוח להרמת חזה הוא מניתוחי החזה המורכבים ביותר. אין להתייחס אליו רק כניתוח להרמת הפטמה כיון שבדרך כלל יש צורך בעיצוב מחדש של רקמת השד והידוק מעטפת העור על גבי השד המעוצב. במאמר זה אנסה לפרט על השיטות השונות ועל יתרונותיהן וחסרונותיהן.

  שיטות לניתוח הרמת חזה – יתרונות וחסרונות

  הרמה עם שתל סיליקון או בלעדיו- כעקרון אם יש די רקמה בשד והוא אינו מרוקן במידה רבה, ביחוד אם האישה לא מעוניינת לגדול במידת החזיה ולא תתנגד גם לרדת חצי מידת חזיה יש להעדיף לבצע את הניתוח ללא שתל סיליקון. לעומת זאת, אם השד מרוקן מאד ואין בו מספיק רקמת שד או אם האישה מעוניינת להשאר במידה הקיימת או לגדול מעט- יש להכניס שתל סיליקון קטן (שתל גדול לא מתאים לניתוחים הללו כיון שבשל כובדו הוא עשוי לגרום לשד לצנוח בשנית) על מנת לתת לשד תוכן עליו ניתן יהיה להדק את מעטפת העור.

  בניתוח הרמה עם שתל סיליקון

  לאיזה מישור כדאי להכניס את השתל, תחת השריר או תחת השד? דעתי כמעט בכל המקרים היא שיש להניח את שתל הסיליקון תחת השריר. אני כותבת על כך כמעט בכל מאמר אשר דן בשתלי סיליקון. הסיבות לכך הן רבות: התוצאה הקוסמטית נשמרת טוב יותר לאורך זמן כאשר השתל הוא מתחת לשריר. ברוב המקרים, שתל שמונח מתחת לשד ימשוך מהר מאד את עור השד כלפי מטה ויחזיר את השד למצבו הנפול. לבעיה הזו אין פתרון. לעומת זאת, חסרון של שתל הנמצא תחת השריר יהיה שבמצבים מסוימים השתל יכול להשאר גבוה ביחס לרקמת השד. זה מצב יחסית נדיר כשהניתוח מתבצע כהלכה והוא בר תיקון.

  שיטות הרמת חזה

  יתרונות נוספים

  יתרון נוסף עצום בעיני של מנח תחת השריר הוא שבדיקות הממוגרפיה לאיתור מוקדם של סרטן השד ניתנות לפיענוח בצורה קלה יותר כאשר השתל הוא תחת השריר.

  יתרון שלישי למנח תת שרירי על פני מנח תת שדי הוא שבמנח זה שתל הסיליקון מוגן מאחורי רקמה נוספת וישנו סיכון נמוך יותר לחשיפה שלו ולזיהום.

  יתרון רביעי ואחרון הוא ששתל תחת השריר נוטה לגרום פחות לסיבוך הנקרא "התכווצות קופסית", מצב בו מתפתחת סביב השתל רקמה נוקשה הגורמת לו למראה קשה ומלאכותי.

  במהלך ניתוח הרמת חזה ללא שתל סיליקון עליך להבין כיצד הולך להתבצע הסידור מחדש של רקמת השד. כאמור אין די בהרמת הפטמה ובכריתת עודפי העור בזמן הניתוח. יש הכרח בעיצוב מחדש של תוכן השד כך שרקמת השד שנמצאת בעודף בתחתית השד תנוייד כלפי מעלה לקוטב העליון של השד ותשאר שם. זה המפתח לתוצאה טובה לשנים רבות. קיימות מספר שיטות לניוד הרקמות ולעיצוב מחדש שלהן. אני משתמשת בטכניקה של פלסטיקאית ברזילאית שאני מאד אוהבת ומאמינה בה. בדקי עם מנתח פלסטי מומחה שבחרת מה הטכניקה שהוא מתכוון להשתמש בניתוח שלך.

  ומה באשר לצלקות של הניתוח?

  צלקת בודדת סביב העטרה- צלקת שכזו יש לה יתרון גדול כיון שהיא מוסתרת בגבול שבין הצבע הכהה של העטרה לצבע הבהיר של העור וכמעט ואינה נראית עם הזמן. החסרון בסוג ניתוח שכזה הוא שיכולת העיצוב של השד היא מוגבלת כאשר משתמשים רק בצלקת הזו ללא הצלקת האורכית בתחתית השד. לא ניתן להוציא עודפי עור רבים ולא ניתן להרים את הפטמה במידה משמעותית. כמו כן צלקת בודדת סביב העטרה יכולה מעט להשטיח את השד.

  צלקת שכזו מתאימה למצבים קלים מאד בדרך כלל בליווי שתל סיליקון שיכול למנוע את ההשטחה של השד

  תוספת צלקת אנכית בתחתית השד מהאיזור התחתון של העטרה כלפי מטה, בנוסף לצלקת העגולה סביב העטרה- זו הצלקת השכיחה ביותר של הרמת חזה. החסרון כאן הוא כמובן תוספת של צלקת על גבי השד. היתרון לעומת זאת הוא גדול כיון שזו הצלקת העיקרית דרכה מתבצע עיצוב השד, הן הארגון מחדש של רקמת השד והן הידוק מעטפת העור. מנסיוני, כאשר השד מעוצב יפה והדוק הצלקת היא עדינה ודקה ובדרך כלל לא מטרידה את האשה לאחר הניתוח כך ששביעות הרצון היא גבוהה.

  תוספת צלקת רוחבית בתחתית השד- ישנם פלסטיקאים אשר מעדיפים להוסיף צלקת זו. הטענה היא כי היא מוסיפה לעיצוב השד. אני חולקת על הטענה הזו וסבורה שהצלקת הזו מיותרת ברוב המקרים ולעיתים אפילו נותנת לשד מראה פחוס ופחות יפה.

  התייעצי עם מנתחת פלסטית מומחית באשר לצלקות, מה תפקידה של כל צלקת ומה הסיבה לכך שהוא בחר בצלקת כזו ולא אחרת בשד שלך.

  המאמר הנ"ל מכיל הרבה חומר טכני ואינו פשוט למישהי שקוראת בפעם הראשונה על ניתוח להרמת חזה. אני ממליצה לך להכנס להסברים נוספים באתר שלי על ניתוח להרמת חזה. כדי לפשט את הדברים כשאת יושבת מול הפלסטיקאי שבחרת להתייעץ עימו בנוגע לניתוח עליך לרדת לפרטי הניתוח בשלושה מישורים: עם שתל או בלי שתל, במידה ואת זקוקה לשתל- איזה שתל ובאיזה מנח. מידה ואינך זקוקה לשתל- כיצד הוא מתכוון לסדר מחדש את רקמת השד שלך? לבסוף שאלי על הצלקות שיוותרו ומה תפקידה של כל צלקת.

  בהצלחה!!

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...