שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  כל מה שצריך לדעת על הוצאת שתלי סיליקון מהחזה

  נתחיל בעובדה חשובה. כל אישה צעירה שעוברת ניתוח להגדלת חזה צריכה לדעת שמתישהו בעתיד היא תצטרך לעבור ניתוח נוסף להחלפת השתל או להוצאתו. שתל הסיליקון הוא מוצר מדף ויש לו זמן חיים מסום. גם השתלים הכי איכותיים בהם אני משתמשת, המגיעים עם אישור של ה-FDA האמריקאי שזהו תו התקן המחמיר ביותר, הם אינם לכל החיים ויש להחליפם.

  מתי כדאי להחליף את השתלים?

  לצערנו לא קיימת הנחיה מסודרת מתי כדאי להחליף את השתלים. ההמלצה שלי באשר לשתלים בהם אני משתמשת, היא להתחיל לחשוב על ניתוח להחלפה לאחר 15 שנה מניתוח ההגדלה הראשון. גם אם השתלים תקינים בבדיקת האולטרסאונד וגם אם אין כל עדות לקרע, אני ממליצה להחליף את השתלים כעבור כ15-20 שנה.

  מצד שני, פונות אלי לעיתים נשים במצוקה נוראית ובלחץ רב כיון שאובחן להן קרע בשתל הסיליקון. אין בהילות או דחיפות בהוצאת השתל הקרוע. כדאי להסירו תוך מספר חודשים אך ממש אין צורך להילחץ ואפשר בהחלט לשבץ את הניתוח כשהוא מתאים לך בלו"ז שתכננת לשנה הקרובה.

  גם כששתל הסיליקון אינו קרוע עדיין יכולות מולקולות קטנות של סיליקון לנדוד ממנו החוצה (תהליך הנקרא "הזעה"). זה תהליך שכיח ואינו דורש הוצאת השתל או כל התייחסות מיוחדת.

  נשים רבות שפונות אלי ומעוניינות להסיר את שתל הסיליקון ולא לשים שתל חדש במקומו מבקשות גם להסיר את הקופסית. לצערי יש חוסר הבנה באשר לקופסית

  מה תפקידה של הקופסית ומה החיסרון בהוצאתה המלאה?

  • הקופסית היא רקמת חיבור שהגוף שלנו יוצר בתגובה לגוף זר. זו תגובה פיזיולוגית תקינה לחלוטין. היא איננה גוף זר אלא רקמה שגופינו בונה סביב שתל הסיליקון. הסרת הקופסית בזמן הוצאת שתל הסיליקון היא אפשרית אבל כרוכה במספר חסרונות:
  • ניתוח להוצאת השתל עם הקופסית הוא ניתוח ארוך יותר ומדמם יותר הדורש ברוב הפעמים השארת נקז. הסיבה לכך היא שהקופסית היא רקמה עשירה בכלי דם.
  • נשים שעברו הגדלה במנח תת שרירי (המנח המועדף עלי, יש לציין) הקופסית האחורית צמודה אצלן לדופן בית החזה. הוצאתה יכולה לפגוע בדופן בית החזה ולהביא לסיבוך הנקרא חזה אויר, מצב שבו נכנס אויר בין העוטפות את הריאות.
  • הקופסית מעניקה נפח נוסף לרקמת השד כך שהוצאתה תביא למראה שד מרוקן יותר.

  יתרון מאד גדול של הקופסית הוא במצבים בהם אנו רוצים להזריק שומן לשד על מנת למלא אותו ולמנוע את הריקון של השד לאחר הוצאת השתל. הקופסית יוצרת עוד מישורים בשד לתוכם ניתן להזריק שומן. כך ניתן להזריק יותר שומן לשד ולהביא למראה יפה יותר ופחות מרוקן של החזה.

  המלצתי אם כך לאשה המבקשת להסיר את שתלי הסיליקון ומתלבטת אם להסיר גם את הקופסית שגופה בנה סביב השתלים? הקשיבי לרופא המטפל בך. אין תשובה אחת המתאימה לכולן. אל תמהרי לעשות שום פעולה שאינך יודעת בדיוק מה היתרונות ומה החסרונות שלה. קחי את כל הזמן ושקלי יתרונות וחסרונות. אם עדיין אינך בטוחה היוועצי שוב עם המנתח פלסטי שלך ואפילו פני לחוות דעת נוספת. מותר לך!

  לקביעת תור ליעוץ  אנא התקשרי למרפאה בטלפון 077-997-4453 או מלאי את פרטייך בטופס באתר ונחזור אליך בהקדם.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...