שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  הגדלת חזה בעזרת הזרקת שומן, ללא שתל סיליקון

  לאחרונה מתפתחת אט אט אלטרנטיבה להגדלת החזה הקונבנציונאלית עם שתלי סיליקון או לנשים המעוניינות להוציא את שתלי הסיליקון אך חוששות מהריקון הצפוי של השד לאחר הוצאת השתלים: שאיבת שומן מפלג הגוף התחתון והזרקתו לחזה. הטכניקה הזו קיימת כבר שנים רבות בתחום של הכירורגיה המשחזרת של השד ובשנים האחרונות עשתה מעבר גם לתחום ניתוחי השד הקוסמטים.

  מי מתאים להגדלת חזה עם שומן עצמי

  שלושה תנאים עיקריים להגדלה ע"י הזרקת שומן:

  1. האשה מבקשת תוצאה מאד טבעית, לגדול במידה אחת לכל היותר או למלא את מעטפת העור שהתרוקנה לאחר הלידות וההנקות. הזרקת שומן מתאימה מאד גם לנשים שמבקשות להוציא את שתלי הסיליקון שהכניסו בעבר ורוצות להמנע ממעטפת עור המרוקנת הצפויה. הזרקת שומן להבדיל משתל סיליקון אינה מאפשרת להגדיל את השד בלמעלה ממידת חזיה אחת.
  2. תנאי שני הוא שיהיה לאשה מספיק שומן עודף בבטן, במותניים או בירכיים העליונות כדי שניתן יהיה לשאוב תאי שומן בכמות מספקת למילוי החזה.
  3. העדר הסטוריה משפחתית של סרטן שד- המלצתי לנשים עם סרטן שד במשפחה היא לא לעבור ניתוח להגדלת שדיים, לא ע"י שתל סיליקון ולא ע"י הזרקת שומן.

  כיצד מתבצעת הגדלת חזה ללא ניתוח בעזרת הזרקת שומן?

  הגדלת חזה ע"י הזרקת שומן נעשית בהרדמה כללית ומשכה כשעה וחצי עד שעתיים. הניתוח מתחיל בשאיבת השומן ממצבורי השומן הקיימים בגוף בד"כ בבטן, סביב המותניים והירכיים החיצוניות והפנימיות. השאיבה מתבצעת דרך פתח קטן בעור בקוטר של 2 מ"מ. רצוי להשתמש במכשיר מיוחד השואב את השומן בעדינות ובכך שומר על תאי השומן במצב אופטימלי. אני משתמשת בד"כ במכשיר הנקרא "BODY JET" אשר שולח זרנוקי מים תוך כדי שאיבת השומן ובכך מקל על תהליך השאיבה ומאפשר לשאוב כמות שומן גדולה באיכות טובה גם בנשים עם מצבורי שומן לא גדולים.

  עם סיום שאיבת השומן מפרידים את תאי השומן הטובים המתאימים להזרקה ומכינים את השומן להזרקתו לאיזור השד. דרך פתח קטן של כשני מילימטרים בתחתית השד מכניסים צינורית קטנה ודרכה מזריקים את השומן בכמה שכבות, שטחית לרקמת השד, ועמוק לרקמת השד. לא מקובל להזריק את תאי השומן לתוך רקמת השד אלא לעטוף אותה בשכבת שומן מבחוץ ומבפנים.
  לנשים שמסירות את שתלי הסיליקון ומבקשות להזריק שומן במקומם אני ממליצה בחום להשאיר את הקופסית שהגוף בנה סביב שתלי הסיליקון כיון שהקופסית מאפשרת הזרקת שומן נוספת למישורים שמעליה ומתחתיה ובכך מאפשרת הזרקת שומן משמעותית יותר.

  יש להביא בחשבון שחלק (כ30%) מן השומן המוזרק ייספג בשלושת החודשים הראשונים לאחר הזרקת השומן. השומן ששורד את שלושת החודשים הראשונים הופך לחלק אינטגרלי לגמרי מהשד ונשאר לתמיד.

  מהלך אחר ניתוחי

  האשה מתעוררת מהניתוח ללא חבישות על גבי השד ועם פלסטר קטן על שני הפתחים שדרכם הוזרק השומן. סביב הבטן והמותניים מומלץ לחגור מחוך שמפחית את הנפיחות בעקבות שאיבת השומן. האשה נשארת להשגחה מספר שעות לאחר הניתוח ולאחר מכן משתחררת לביתה ללא הגבלות למעט איסור על ביצוע פעילות גופנית מאומצת. הניתוח אינו כואב במידה ניכרת וניתן לחזור לשגרה ולעבודה כבר כעבור יומיים-שלושה.

  לסיכום

  ניתוח להגדלת חזה ע"י הזרקת שומן הוא תחליף לניתוח הגדלת החזה הקונבנציונאלית עם שתלי סיליקון. יחד עם זאת הוא מתאים לנשים המבקשות לגדול במידה אחד של החזיה לכל היותר או למלא בלבד את מעטפת השד שהתרוקן ובתנאי שיש די רקמת שומן לשאיבה. בהתקיים התנאים הללו התוצאה המתקבלת היא מאד טבעית, רכה ויפה.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...