שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Dr. SAGIT MESHULAM

  מאמרים

  מילוי שפתיים – שאלות ותשובות

  כמעט כולנו רוצות שפתיים מעט יותר מלאות. מי מאיתנו שתמיד חשבה שהשפתיים שלה דקות מדי ומי שמרגישה שעם הגיל השפתיים הולכות ומדקקות ורוצה להשיב את מראה השפתיים שלה כשהיתה צעירה יותר, לא יותר ולא פחות. בנוסף ככל שאנו מתבגרות לצד אובדן נפח קורה גם תהליך של התייבשות ואבדן לחות של השתיים לצד חריצים קטנים המופיעים על גבול השפתיים וגורמים לאודם לברוח דרכם.

  חומצה היאלרונית לשפתיים יכולה לתת מראה מעט יותר מלא לשפתיים ועדיין כשתתבונני במראה עדיין תראי את עצמך ולא מישהי אחרת. המראה של שפתיים לאחר הזרקת חומצה היאלרונית שונה לגמרי ממראה שפתיים לאחר הזרקת סיליקון. חומצה היאלרונית היא חומר שקיים בגופנו ועם הגיל כמותו יורדת. היא מקנה מראה טבעי לחלוטין והיא נספגת לחלוטין כעבור כשנה מבלי להשאיר שום תופעות ארוכות טווח.

  החומר המועדף עלי למילוי השפתיים הוא חומצה היאלרונית הנקראת JUVEDERM ULTRA. מדובר בחומצה שאינה מגורגרת אלא חלקה ורכה והיא נותנת מראה אחיד ומלא יותר לשפתיים ואם יש צורך היא יודעת להגדיר את גבול השפה, לספק לה לחות ולטשטש את החריצים הקטנים היוצאים ממנה.
  ההזרקה לאיזור השפה מעט יותר כואבת בהשוואה לאיזורים אחרים בפנים ובנוסף קיימת נפיחות של השפתיים ליום-יומיים שמקורה בבצקת מהדקירה. קומפרסים קרים יסייעו לבצקת לחלוף במהרה.

  עיבוי שפתיים

  הזרקה לאיזור השפתיים אסורה במצבי הרפס פעיל. נשים שהיה להן זיהום בהרפס בעברן צריכות לקחת טיפול מונע בכדורי זובירקס שלושה ימים טרם הטיפול, ביום הטיפול ושלושה ימים לאחר הטיפול. הזרקה נכונה לשפתיים מדגישה את האנטומיה הטבעית של השפתיים שלנו ולכן נראית טבעית לגמרי. מזרק אחד כמעט תמיד מספיק לשפה העליונה והתחתונה גם יחד.

  כמעט כולנו רוצות שפתיים מעט יותר מלאות, מי מאיתנו שתמיד חשבה שהשפתיים שלה דקות מדי ומי שמרגישה שעם הגיל השפתיים הולכות ומדקקות. כולנו גם מפחדות מהשינוי הצפוי ורוצות שינוי עדין שלא ישנה אותן בצורה קיצונית.

  ריכזתי כאן עבורך את כל השאלות שנשאלתי על הזרקה לשפתיים כדי שתוכלי להחליט אם זהו הטיפול הנכון לך.

  למי מתאימה הזרקה לשפתיים?

  • לנשים עם שפתיים דקות מאז ומתמיד וכן נשים שעם הגיל השפתיים שלה פחות מלאות מבעבר.
  • לנשים עם שפתיים יבשות וסדוקות.
  • לנשים שעם הגיל מתחילים להופיע חריצים סביב השפתיים דרכם האודם בורח.

  מה מקובל להזריק לשפתיים?

  היום מקובל להזריק חומצה היאלרונית בלבד למילוי השפה. חומצה היאלורונית לשפתיים יכולה לתת מראה מעט יותר מלא לשפתיים ועדיין כשתתבונני במראה עדיין תראי את עצמך ולא מישהי אחרת. המראה של שפתיים לאחר הזרקת חומצה היאלרונית שונה לגמרי ממראה שפתיים לאחר הזרקת סיליקון. חומצה היאלרונית היא חומר שקיים בגופנו ועם הגיל כמותו יורדת. היא מקנה מראה טבעי לחלוטין והיא נספגת לחלוטין כעבור כשנה מבלי להשאיר שום תופעות ארוכות טווח.

  מהי החומצה המועדפת עלי להזרקה מתוך המבחר הקיים?

  החומצה ההיאלרונית המועדפת עלי למילוי השפתיים נקראת JUVEDERM ULTRA. מדובר בחומצה שאינה מגורגרת אלא חלקה ורכה והיא נותנת מראה אחיד ומלא יותר לשפתיים ואם יש צורך היא יודעת להגדיר את גבול השפה, לספק לה לחות ולטשטש את החריצים הקטנים היוצאים ממנה.

  מדוע לא מקובל להזריק סיליקון לשפתיים?

  בעבר נהגו להזריק סיליקון לשפתיים וגם היום ישנם עדיין מטפלים שמזריקים סיליקון לשפתיים. חשוב לציין שבמרבית העולם המערבי חל איסור על הזרקת סיליקון לשפתיים. סיליקון גם בכמויות קטנות נוטה לתת מראה מלאכותי לשפה גם כיון שהחומר עצמו נוטה לתת מראה לא טבעי וגם כיון שהחומר נוטה ליצר סביבו תגובה של הגוף שגורמת לאיזור להתנפח. תופעות לוואי של סיליקון להבדיל מחומצה היאלרונית הן הרבה פעמים לא הפיכות ולעיתים יש צורך בניתוח כדי לנסות ולטפל בעיוותים שנוצרו כתוצאה מהזרקת סיליקון לשפתיים.

  מתי אסור להזריק לשפתיים?

  הזרקה לאיזור השפתיים אסורה במצבי הרפס פעיל. נשים שהיה להן זיהום בהרפס בעברן צריכות לקחת טיפול מונע בכדורי זובירקס שלושה ימים טרם הטיפול, ביום הטיפול ושלושה ימים לאחר הטיפול. גם לנשים בהריון אינני ממליצה לעבור הזרקות.

  כמה זמן נמשכת ההזרקה לשפתיים?

  הפעולה עצמה נמשכת כחמש עד עשר דקות.

  כמה מזרקים מקובל להזריק לשפתיים?

  אני נוהגת להזריק מזרק אחד בלבד. בדרך כלל רובו לשפה העליונה ומעט לשפה התחתונה. אני ממליצה שלא להזריק את כל המזרק בביקור אחד אלא לחלק את ההזרקה לשתי פגישות בהפרש של שבוע. כך התוצאה תהיה מדויקת יותר.

  כמה כואבת ההזרקה לשפתיים?

  הזרקה לשפתיים היא פרוצדורה כואבת יחסית להזרקה למקומות אחרים בפנים. הסיבה לכך היא ריבוי הסיבים התחושתיים באיזור השפתיים. כדי להפחית את הכאב הכרוך בהזרקה כדאי להשתמש בקרחון מיוחד שמקרר את השפה ומדכא את התחושה בנקודת ההזרקה. לאחר סיום ההזרקה לא תרגישי כל כאב.

  יהיו לי סימנים אחרי ההזרקה?

  הזרקה לשפתיים כמעט ואינה גורמת לשטפי דם אך גורמת לנפיחות של השפה. הנפיחות מקורה בבצקת (נוזלים שיוצאים אל הרקמות) כתוצאה מהדקירה. יש נשים שמתנפחות יותר ויש שפחות. כדי שלא לקחת סיכון אני ממליצה לבצע ההזרקה לקראת סוף השבוע. כך תוכלי לחזור לעצמך עד ליום ראשון. קומפרסים קרים ביומיים לאחר ההזרקה גם הם יעזרו לנפיחות לחלוף במהרה.

  חברה שלי סיפרה לי שהיו לה גושים אחרי ההזרקה. זה נכון?

  חומצה היאלרונית היא מעין ג'ל רך ואת צפויה להרגיש אותה עם הלשון באיזור הפנימי של השפה. זה נורמלי ותקין. בתקופה הראשונה אחרי ההזרקה תרגישי את החומר בצורה יותר בולטת ותוך כשבועיים כמעט ולא תרגישי בו.

  כמה זמן מחזיק החומר ומתי צריך לחדשו?

  בדרך כלל יש צורך לחדש מילוי שפתיים פעם בשמונה חודשים עד שנה. משך הזמן הוא אינדיווידואלי ותלוי בגורמים רבים. יש לזכור ששפתיים הם איבר שזז כל הזמן, בזמן דיבור, צחוק, אכילה ושתיה ולכן החומר מחזיק פחות בהשוואה למקומות אחרים בפנים.

  בעלי אומר לי שאראה כמו ברווז, זה נכון?

  המראה הברווזי מאפיין הזרקה של סיליקון לשפתיים. הזרקה של חומצה היאלרונית, בכמות נכונה ובידיים הנכונות תתן לך בדיוק את מה שאת מבקשת להשיג. שפה יותר מלאה אך באופן שלא ישנה את מי שאת. הזרקה נכונה לשפתיי ולכל מקום בפנים היא הזרקה שגורמת לך להראות טוב יותר מבלי שאפשר יהיה לדעת מה בדיוק עשית. היא מדגישה את האנטומיה הטבעית של השפתיים שלנו ולכן נראית טבעית לגמרי.

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...