שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Breast Reduction

  הקטנת חזה

  שדיים גדולים וכבדים יכולים להגביל אותך בפעולות היומיום, למנוע ממך פעילות גופנית ולגרום לכאבי כתפיים, צוואר וגב. ניתוח להקטנת חזה משנה את איכות החיים. הוא מקל על הכאב וחוסר הנוחות ומעבר לשינוי הדרמטי בגודל ובצורת השד, הוא משנה את מבנה הגוף כולו לצעיר ואתלטי יותר. הוא מתאים לנשים מבוגרות שעייפו מהכובד וגם לבנות צעירות שנבוכות ללבוש בגד ים או בגד צמוד בחברת בני גילן.


  ניתוח להקטנת חזה – טרם הניתוח

  טרם ניתוח להקטנת חזה את צפויה להגיע לשתי פגישות יעוץ עם דר' משולם-דרזון. מטרת הפגישות היא לייצר היכרות עמוקה עם הרופאה שבחרת ועם התהליך שאת מבקשת לעבור. בזמן היעוץ תשאלי לגבי מצב בריאותך, הסטוריה רפואית אישית ומשפחתית, תרופות שאת נוטלת בקביעות והרגלים כמו עישון. בזמן היעוץ תבדקי ע"י דר' משולם-דרזון, ויוסברו לך פרטי הניתוח להקטנת חזה, צורת החתך, הגודל והצורה הצפויים, תהלך ההחלמה וסיבוכים אפשריים. תנתן מלוא תשומת הלב לרצונותייך ולשאלותיך. חלק חשוב ממטרת היעוץ הוא להבין את התהליך ומהן התוצאות הצפויות בסופו. חשוב לדעת שניתוח להקטנת חזה יביא לחזה קטן יותר אך לעולם לא יהפוך אותך לאשה עם שד קטן. ניתוח מוצלח הוא ניתוח שמכיר במבנה הגוף של האשה ומתאים את תוצאותיו לפרופורציות של הגוף כולו.

  ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח המחייב הפסקה מוחלטת של עישון לשלושה שבועות לפחות לפני ואחרי הניתוח. יש לזכור כי הריונות ולידות משנים את מראה השד ללא קשר לניתוח ולכן נשים צעירות העוברות את הניתוח צריכות לזכור שהשד צפוי להשתנות ואף לגדול במהלך החיים.  באשר ליכולת להניק לאחר הניתוח. מחקרים מראים כי כמעט כל הנשים יכולות להניק לאחר ניתוח להקטנת חזה. יחד עם זאת, אם הנקה מאד חשובה לך דר' משולם-דרזון איננה ממליצה לעבור את הניתוח עד לסיום תכנית הילודה.

  טרם הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם מיוחדות ובדיקת אק"ג. אם גילך מעל לארבעים יש צורך גם בבדיקת ממוגרפיה ואולטרהסאונד.

  כדאי לרכוש חזיית ספורט הנרכסת מקדימה טרם הניתוח ולהביאה עימך ביום הניתוח.

  הדמייה תלת מימדית של השד תוך דקות

  קשה לך לדמיין כיצד ייראה החזה שלך לאחר השינוי?

  חשוב לך לראות כיצד תראי עם השתל המסוים שבחרת, אבל את רוצה לראות גם איך נראה שתל קצת יותר קטן או מעט גדול יותר?

  VECTRA זו מצלמה תלת מימדית חדשנית במרפאתי, שמאפשרת לך לראות בדיוק איך תראי עם כל גודל וצורה שתבחרי. זה אמצעי שמסייע לנו לראות יחד מה הכי נכון עבורך, ולהתאים לך את השתל במדויק.


  הדמיה תלת ממדית של הגדלת חזה

  מה הסיבות לכך שנשים רוצות לבצע ניתוח להקטנת חזה?

  אשה השוקלת לעבור ניתוח להקטנת חזה בד"כ חושבת על הנושא במשך שנים רבות. השיקולים לניתוח הם בדרך כלל אסתטיים אך גם רפואיים- בריאותיים במקרים רבים. מבחינה אסתטית, החזה הגדול מקנה פעמים רבות מראה גדול מימדים ומגושם לאשה ומקשה עליה בבחירת סוג הלבוש או סוג הפעילות הגופנית שהיא מעוניינת לבצע. יחד עם זאת, ניתוח להקטנת חזה בשונה מניתוחים אסתטיים אחרים יש מאחוריו פעמים רבות גם מניעים בריאותיים. כאבי כתפיים, כאבי גב וצוואר, עקמת שעשויה להחמיר בשל כובד השד,הליכה כפופה, הזעה כרונית שמתפתחת תחת השד ויכולה לגרום לדלקות באיזור. זו הסיבה שבמקרים מסויימים, גם חברות הביטוח מכירות בצורך בניתוח ומממנות את כולו או חלקו.

  להבדיל מניתוחים אסתטיים אחרים בהם לא מקובל להנתח לפני גיל 20, ניתוח להקטנת חזה יכול להתבצע גם בגילאים צעירים יותר בשל הקשיים החברתיים שהוא גורם לעיתים לנערה הצעירה שנמנעת מסיטואציות חברתיות רבות בשל החזה הגדול והמבוכה שהיא חשה בגללו. יחד עם זאת גם במקרים הללו חשובה בגרות רגשית החיונית לעמידה בניתוח ובהחלמה ממנו.

  הכנות לניתוח

  בשבוע טרם הניתוח את צפויה להגיע לבדיקת טרום ניתוח. דר' משולם תעבור על בדיקות הדם, האק"ג, הממוגרפיה והאולטרהסאונד שהבאת ותבחן שהן כשורה. אם נהגת לעשן,  נוודא שהפסקת שלושה שבועות לפני מועד הניתוח. פרטי הניתוח וההחלמה יוסברו שוב, שאלות אחרונות שיהיו לך תענינה בסבלנות וינתנו לך הנחיות מדוייקות כיצד להגיע לבית החולים. תקבלי מכתב מסודר עם הנחיות ליום הניתוח לגבי שעות הצום טרם הניתוח, לבוש שכדאי ללבוש ליום הניתוח, תזכורת להביא עימך תעודת זהות והמלצות נוספות.

  כיצד מתבצע הניתוח?

  ניתוח הקטנת חזה מתבצע תחת הרדמה כללית ומשכו כשלוש שעות. כל הקטנה חזה מתחילה בהרמת הפטמה והעטרה למקום גבוה יותר על פני השד. הפטמה והעטרה אינן עוברות ניתוק מהשד אלא מנויידות כלפי מעלה תוך שהן ממשיכות לקבל אספקת דם ועצבוב תחושתי מרקמת השד. לאחר שהפטמה הורמה למקום גבוה יותר נסיר חלק משמעותי מרקמת השד ומהעור העודף על ידי כריתת משולש של רקמה בחלקו התחתון של השד. הסיבה לכך שהרקמה מוסרת מהמחצית התחתונה של השד היא כיון ששם בדרך כלל מרוכזת מרבית רקמת השד בעוד שבחלקו העליון של השד בדרך כלל אין הרבה רקמה גם בנשים עם שד גדול. לכן הוצאת הרקמה מחלקו התחתון של השד תבטיח הוצאה רבה יותר של רקמה. סיבה נוספת היא הרצון למקם את הצלקת בחלקו התחתון של השד, מתחת לפטמה ולא בחלקו העליון.

  הצלקות שמתקבלות הן צלקת סביב העטרה במקומה החדש והגבוה וכן צלקת אורכית היורדת מתחתית העטרה כלפי מטה לתחתית השד. חתך זה נקרא "סוכריה על מקל" או בלשון רפואית "SHORT SCAR REDUCTION". שיטה זו היא חדישה יותר ומבטלת את הצורך בתוספת של צלקת רוחבית תחת השד שהיתה מקובלת בשיטות ישנות יותר וכן תורמת לצורת שד יפה יותר לאורך זמן. יחד עם זאת, בשד גדול במיוחד לעיתים יש צורך בתוספת של צלקת רוחבית מתחת לחזה.

  הנחיות לאחר ניתוח הקטנת חזה

  לאחר הניתוח המטופלת מתעוררת עם החזיה שהותאמה לה טרם הניתוח. תחת החזיה ישנם פלסטרים קטנים. לעיתים ישנם גם שני נקזים, אחד מכל צד.

  הנקזים הם צינורות שיוצאים דרך חתך קטן בעור והם מנקזים הפרשה מהשד לתוך בקבוקונים קטנים. הם תפורים לעור כך שאינם יכולים ליפול וברגע שהכמות שהם מנקזים ביממה היא תחת 30 סמק ניתן להוציאם. בממוצע הם נשארים מספר ימים עד להוצאתם במרפאה.

  בדרך כלל את תשארי בהשגחה למשך ארבע שעות ולאחר שתבדקי על ידי דר' משולם תשוחררי לביתך עם הנחיות מסודרות. אין להרטיב את השד ביומיים הראשונים. לאחר יומיים את יכולה להוריד את החזיה ולהתרחץ על גבי הפלסטרים המיוחדים כרגיל. לאחר המקלחת יש להחזיר את החזיה אותה יש ללבוש ביום ובלילה למשך ששה שבועות. במשך ששה שבועות עליך גם להמנע מפעילות גופנית מאומצת או מהרמת משאות כבדים. יחד עם זאת פעילות יומיומית רגילה כמו חפיפת הראש, שטיפת כלים, נהיגה וכו' היא אפשרית לחלוטין.

  חופשת מחלה של שבוע עד עשרה ימים בדרך כלל מספקת לחלוטין אם העבודה שלך היא משרדית בעיקרה.

  החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה

  ההחלמה מניתוח להקטנת חזה היא יחסית קלה שכן לא מדובר בניתוח כואב במיוחד. למרבה הפלא, ניתוח להגדלת חזה שהוא ניתוח קצר ופשוט יותר כואב הרבה יותר בהשוואה לניתוח להקטנת חזה. משככי כאבים פשוטים בסה"כ מספקים בדרך כלל. דר' משולם תצייד אותך במרשם לשני סוגי משככי כאבים, האחד קל והשני מעט חזק יותר.

  בחמשת הימים הראשונים לאחר הניתוח את צפויה לקחת אנטיביוטיקה אותה מומלץ לקחת עם האוכל כדי להמנע מאי נוחות בבטן.

  מייד לאחר הניתוח השד עדיין בצקתי ונפוח במקצת. הנפיחות הולכת ויורדת בשלושת החודשים הראשונים אחרי הניתוח. תתכן הפרשה קלה מתחתית הצלקת, החולפת ללא טיפול מיוחד.

  התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.

  צורתו הסופית של החזה מתקבלת מספר חודשים לאחר הניתוח. רק אז מתייצבת ומתקבעת הצורה הרצויה והצלקות מטשטשות.

  בזמן ההחלמה, החזה זקוק לתמיכה על מנת להישאר במצב הרצוי ובמיקום הנכון. על מנת שהצלקות יחלימו כראוי, על המנותחת ללבוש את החזייה המיוחדת יום ולילה למשך ששה שבועות. יחד עם זאת, גם אחרי ששת השבועות הראשונים חובה ללבוש חזיה כל זמן שאת ערה.

  סיבוכים לאחר ניתוח הקטנת חזה

  ניתוח להקטנת חזה הוא מהניתוחים בעלי שיעור שביעות רצון מהגבוהים ביותר. הסיבה לכך היא שמעבר לתוצאה האסתטית ישנה פה גם השפעה על איכות החיים של המטופלת. יחד אם זאת, כל ניתוח כרוך בסיכון מסויים לסיבוכים. בחירה במנתח מנוסה ואחראי הוא המפתח להפחתת הסיבוכים במידה משמעותית.

  הסיבוכים לאחר ניתוח להקטנת חזה הם נדירים מאד אך חשוב להכירם.

  סיבוכים נדירים שיתכנו בזמן ניתוח הקטנת חזה

  דימום

  סיבוך נדיר מאד שקורה בדרך כלל בשעות הראשונות לאחר הניתוח בגלל כלי דם קטן שנפתח. דימום מתבטא בנפיחות של השד ודורש כניסה מחדש לחדר הניתוח כדי לצרוב את כלי הדם הקטן שנפתח.

  זיהום

  שכיח יותר בנשים מעשנות ומתבטא בדרך כלל באודם של השד. במקרים נדירים תתכן גם הפרשה מקו התפר או פתיחה של הצלקת באיזור המזוהם. בדרך כלל אנטיביוטיקה פומית (דרך הפה) היא מספקת אך לעיתים נדירות יש צורך באשפוז לצורך מתן אנטיביוטיקה תוך ורידית.

  החלמה איטית ופתיחה של הצלקת

  לעיתים איזור מסויים של הצלקת הניתוחית מתקשה בהחלמה ודורש התייחסות מיוחדת עם חבישה מיוחדת. בזמן שהצלקת נותרת פתוחה תתכן הפרשה לבנה הנקראת פיברין. לא מדובר בזיהום אלא בהפרשה טבעית מהחתך עד שהוא נסגר לגמרי.

  צלקת בולטת או כהה

  עור השד הוא עור דק שמייצר צלקות דקות ויפות בדרך כלל. מראה הצלקת תלוי בדרך כלל בנתונים גנטים של האישה. נשים כהות לעיתים יוצרות צלקות כהות עם פיגמנטציה משמעותית יותר בהשוואה לנשים בהירות. לעיתים רחוקות, בנשים מסויימות, הצלקת סביב העטרה יכולה להיות בולטת למראה. במצבים הללו יש לטפל במדבקות סיליקון או הזרקה של סטרואידים בכמה נקודות לצלקת על מנת להשטיחה.

  נמק שומני

  מוקד ברקמת השומן של השד שמתקשה בשל ירידה באספקת הדם אליו. בד"כ משתפר או חולף עם הזמן ועם עיסוי המקום. בבדיקת הדמיה פשוטה (בד"כ ממוגרפיה) ניתן לאבחן בקלות איזור של נמק שומני.

  אסימטריה של השד או הפטמות

  מדובר בסיבוך מאד נדיר שכן מספר פעמים בזמן הניתוח המיטה תתקפל למצב ישיבה וכך ניתן להתרשם מהסימטריה במדוייק.

  ירידה בתחושה בפטמות (בד"כ זמני בלבד)

  חוסר יכולת להניק

  בעוד שבעבר רק 75% מהנשים הצליחו להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה, היום, כשאנחנו משתמשים בטכניקות חדשות יותר, מחקרים מראים שכמעט כל הנשים יכולות להניק לאחר הניתוח. יחד עם זאת עם הנקה מאד חשובה לך, אינני ממליצה לך לקחת סיכון ולעבור הניתוח.

  נמק של הפטמה

  סיבוך מאד נדיר הוא כאשר הפטמה והעטרה לא מקבלות די אספקת דם ועוברות נמק. במצב שכזה יהיה צורך להביא לאיזור עור ממקום אחר בגוף במקומן. כאמור, זהו סיבוך מאד נדיר ואופייני בעיקר במעשנות.

  הסיבוכים הם רבים יותר בנשים מעשנות וסכרתיות. חל איסור חמור לבצע את הניתוח הזה בזמן עישון פעיל.

  מטופלות ממליצות

  מיטל חג'ג
  בתור אחת שהייתה בכמה וכמה ייעוצים אצל מנתחים גברים, מייד בפגישה הראשונה הרגשתי את ההבדל.
  דר שגית נעימה מקצועית מדברת בגובה העיניים ומתייחסת באופן אישי ומכבד לכל מטופלת.
  מלבד הגישה המכבדת בגובה העיניים היא מקצועית ברמה הגבוהה ביותר והתוצאה מדברת בעד עצמה.
  ניתוח הקטנת חזה מושלם, לא יכולתי לחלום על תוצאה מושלמת יותר, ליווי צמוד, תמיכה.
  אין מה להתלבט מי שמחפשת מנתחת איכותית מקצועית ובת אדם משכמה ומעלה שתרוץ לדר' שגית.

  שגית הנפלאה! תודה! תודה על התמיכה המקצועית, האדיבה והסבלנית. השליחות כשאת מגיעה ממנה לטפל בבנאדם נגעה לליבי, ולכל מי שמכיר אותך. המקצועיות שלך ותשומת הלב… "

  שגית היקרה, תודה מקרב לב על הטיפול המסור, החיוך הרחב, האופטימיות שנטעת בי, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך. שזה ממש לא מובן מאליו. אני רוצה… "

  ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "

  לדר' משולם! הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת. שאי ברכה על פועלך. "

  רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...