הקטנת חזה

שדיים גדולים וכבדים יכולים להגביל אותך בפעולות היומיום, לגרום לכאבי כתפיים, צוואר וגב, להזעה מוגברת תחת השד ולעקמת בגב. בניתוח הקטנת חזה עודפי רקמת שד ועור מוסרים מהשדיים ע"מ להפחית את גודלם ומשקלם, דבר שמקל על הכאב וחוסר הנוחות ומביא לשדיים קטנים יותר, זקופים יותר ומתאימים יותר למבנה גופך.

הכנות לניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מעניק לנשים בעלות שדיים גדולים הסובלות בחיי היום יום פתרון אסתטי, נוח צעיר ומרענן. ניתן לבצע את הניתוח עם הבשלת השד ובנשים מבוגרות ללא הגבלת גיל. שדיים גדולים הם גם שדיים כבדים, צורתם נפולה והפטמות נוטות כלפי מטה. הכובד עלול לגרום לבעיות בצוואר ובכתפיים המלווה לעיתים גם בכאבים, בחוסר נוחות, בהזעת יתר ובפריחה. נשים אלו סובלות מאי נוחות, מקושי בהתאמת פרטי הלבוש ומפגיעה בדמוי העצמי.

יש לבצע מספר פעולות לפני ואחרי הניתוח, כאשר בשלב הראשוני יש להגיע לפגישת ייעוץ אצל רופא מנתח פלסטי המיומן ומומחה לסוג זה של ניתוחים והינו חבר באיגוד המקצועי לכירורגיה פלסטית. בשיחת הייעוץ עם הרופא יבחן נפח השד ואיכות וגמישות עור השד מסביב לו. הצלקת הנותרת היא תוצאה של שיטת הניתוח הנבחרת ושל כמות העור העודף שיש להוציא. הנטייה היא ליצור הרמת שדיים מקסימאלית, תוך השארת צלקת מינימאלית. בניתוח הקטנת חזה, ניתן גם לתקן עיוותים ואסימטריה בין שני השדיים ולתקן מבנה מולד של שד. הצלחת הניתוח תלויה במיומנותנו של הרופא, בתכנון הניתוח ובאופן ביצועו. כמו כן, אתן תדרשו לעבור מספר בדיקות חיוניות להצלחת הניתוח, להימנע מעישון כ-3 שבועות לפני ואחרי הניתוח. ולהגיע עם חזיית ספורט תומכת ליום הניתוח עצמו.

ניתוח להקטנת חזה נעשה בהרדמה מלאה ונמשך כ-4 שעות בשל מורכבותו בהליך עצמו של הניתוח. על כן יש חשיבות רבה לבחור ברופא מיומן המומחה לנושא. בשלבי ההכנה לפני הניתוח המנתח יסביר למטופלת את הליך הניתוח עצמו ובהתאם לנתונים שיעלו מהשיחה, הציפיות, הנתונים מהבדיקות ופרמטרים נוספים יקבע סוג הניתוח ומספר החתכים הדרושים לקבלת התוצאה המתבקשת.

תוכן עניינים

הקטנת חזה תמונות לפני ואחרי

תהליך ניתוח להקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מתבצע תחת הרדמה כללית ומשכו כשלוש שעות. ההקטנה תבוצע דרך חתך סביב העטרה וכן חתך אנכי שיורד מהעטרה כלפי מטה אל הקפל התת שדי. שיטה חדישה זו מבטלת את הצורך בתוספת של צלקת רוחבית תחת השד שהיתה מקובלת בשיטות ישנות יותר וכן תורמת לצורת שד יפה יותר לאורך זמן. יחד עם זאת, בשד גדול במיוחד לעיתים יש צורך בתוספת של צלקת רוחבית מתחת לחזה.

דרך החתך יוסרו עודפי רקמת השד והשד יעוצב למראה קטן יותר וזקוף יותר תוך הרמת הפטמה והעטרה למיקום גבוה יותר.

החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה

מייד לאחר הניתוח תולבשי בחזיית ספורט תומכת. ע"ג הצלקת תהיה חבישה עדינה. משככי כאבים קלים יסייעו לך להתמודד עם הכאב וחוסר הנוחות בימים הראשונים לאחר הניתוח. דר' משולם-דרזון תבדוק אותך בבוקר שלאחר הניתוח ואת תשוחררי לנוח בביתך. מייד לאחר הניתוח השד עדיין בצקתי ונפוח במקצת. הנפיחות עשויה לגרום לתחושה ירודה בפטמה וע"ג עור השד. מרבית הנפיחות חולפת כעבור ששה שבועות והתחושה חוזרת למצב הרגיל. תתכן הפרשה קלה מתחתית הצלקת, החולפת ללא טיפול מיוחד.

התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.

מומלצת חופשת מחלה לשבוע-עשרה ימים לאחר ניתוח הקטנת שדיים ע"מ שתוכלי לנוח ולהחלים מהר, מה שיתרום להשגת תוצאות אידיאליות. בשבוע הראשון יש להמנע מלהרים את הזרועות מעבר לגובה הראש וכן להמנע מנהיגה. אם יש לך ילדים קטנים דאגי מבעוד מועד לעזרה בטיפול בהם בשבוע הראשון לאחר הניתוח.
תוך שבוע עד עשרה ימים אך עליך להמנע ממאמץ גופני משמעותי או מהרמת חפצים כבדים למשך ששה שבועות.
צורתו הסופית של החזה מתקבלת מספר חודשים לאחר הניתוח. רק אז מתייצבת ומתקבעת הצורה הרצויה והצלקות מטשטשות.


סיבוכים לאחר ניתוח הקטנת חזה

כל ניתוח כרוך בסיכון מסויים לסיבוכים. בחירה במנתח מנוסה ואחראי הוא המפתח להפחתת הסיבוכים במידה משמעותית.

סיבוכים נדירים שיתכנו בזמן ניתוח הקטנת חזה

 • דימום וזיהום שעשוי לגרום לצלקות להתרחב.
 • החלמה איטית וירודה של הצלקות (ביחוד במעשנות).
 • נמק שומני – מוקד ברקמת השומן של השד שמתקשה בשל ירידה באספקת הדם אליו. בד"כ משתפר או חולף עם הזמן ועם עיסוי המקום. בבדיקת הדמיה פשוטה (בד"כ ממוגרפיה) ניתן לאבחן בקלות איזור של נמק שומני.
 • פטמות שאינן שוות במיקומן ע"ג השד.
 • ירידה בתחושה בפטמות (בד"כ זמני בלבד).

סיבוך מאד נדיר הוא כאשר הפטמה והעטרה לא מקבלות די אספקת דם ועוברות נמק. במצב שכזה יהיה צורך להביא לאיזור עור ממקום אחר בגוף במקומן. כאמור, זהו סיבוך מאד נדיר ואופייני בעיקר במעשנות.

הסיבוכים הם רבים יותר בנשים מעשנות וסכרתיות. חל איסור חמור לבצע את הניתוח הזה בזמן עישון פעיל.

הקטנת חזה מחירים והמלצות

ישנם מספר גורמים המביאים נשים רבות לבצע ניתוח הקטנת חזה. אחד מהגורמים הינו הגורם האסתטי. לרוב, לחזה גדול מידי מראה נפול וחסר צורה. הדבר מגביל גם באופציות הלבוש העומדות בפני אותה אישה. גורם נוסף לביצוע הניתוח הינו הגורם הבריאותי. עקב גודלו של החזה יכולה להתפתח באזור פטרת, ואף דלקות עור, במיוחד בקפלים של השדיים. בנוסף, חזה גדול, שלא פרופורציונלי לגוף האישה, יכול לגרום לכאבים עזים, הן באזור החזה והן באזור הגב.

הדבר גורם לעיתים להליכה כפופה ולא יציבה. קיים גם גורם פסיכולוגי בגינו נעשית הקטנת החזה. כשחזה גדול מידי עלול לגרום לבעיות חברתיות. גם בגילאים מבוגרים יותר ניתן למצוא השפעה פסיכולוגית שלילית בקרב נשים בעלות חזה גדול מאוד. ניתוח הקטנת שדיים מתאים גם לנשים בעלות שד אחד הגדול באופן משמעותי מהשד השני. חשוב לדעת כי ניתוח כזה יבוצע, לרוב, רק במידה והשדיים הגיעו לשיא התפתחותם, דבר הקורה בסוף גיל ההתבגרות.

עלות הניתוח

בכל החלטה בטרם תבצעו את הניתוח הנכסף, עליכן לבחור במנתח מומחה לנושא בעל המלצות ובעל ניסיון מוכח בשטח. כמו כן ויש לקחת זאת בחשבון את עלויות הניתוח. עלות הניתוח להקטנת שדיים גבוהה יחסית לניתוחי חזה אחרים שכן משך הניתוח ארוך יותר. מדובר בניתוח מורכב הדורש מומחיות ומקצועיות רבה. ועל כן יש לבדוק היטב מי המנתח המומלץ ביותר ובעל ההתמחות הספציפית לניתוחי הקטנת חזה ושהינו חבר באיגוד המקצועי לרפואה כירורגית פלסטית.

ברור שעלות הניתוח מורכבת ממחיר חדר ניתוח, שכר מנתח, אשפוז, צוות עוזר בניתוח, אביזרים נלווים בהם חזיית ספורט ומרכיב שכר המנתח המהווה את המרכיב העיקרי ביחד עם עלות חדר הניתוח. פערי המחירים באים לידי ביטוי בעלות שכרו של המנתח שיכולה לנוע בין 10,000 ₪ ל- 20,000 ₪ , ולכן המחיר של ניתוח הקטנת חזה על כל מרכיביו יכול להגיע למחיר של עד 30,000 ₪.

ניתוח הקטנת שדיים, הינו ניתוח כירורגי לכל דבר וכרוך בהרדמה מלאה וזמן ניתוח ארוך של עד 4 שעות. על כן, לפני שאתן ממהרות לסגור עניין, חשוב שתבדקו מי המנתח המומלץ ביותר וערכו השוואת מחירים. אחת הרופאות המנתחות והמומלצות בתחום היא ד"ר שגית משולם דרזון. מומחית לניתוחים כירורגיים פלסטיים.

הקטנת חזה

ניתוחי חזה אצל ד"ר שגית משולם

ד"ר שגית משולם דרזון רופאה מנתחת מומחית בכירורגיה פלסטית ומשחזרת. חברה ומרצה באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. מבצעת מגוון ניתוחים כמו: הגדלת חזה, הרמת חזה ושחזור חזה לאחר כריתת שד חלקי או מלא במרכז הרפואי בילינסון, ובמרפאה לניתוחים אסתטיים ושחזורים וכן טיפולים קוסמטיים בהרצליה פיתוח. מניסיונה העשיר מעניקה ד"ר שגית משולם דרזון, שירותי ייעוץ והכוונה לכל מטופלת המבקשת לעבור ניתוח להקטנת חזה, ומתאימה את סוג הניתוח בהתאם למצבה הקליני של המטופלת,(אפילו כתבנו מאמר-כיצד יודעים בכמה להקטין את השד) בקשותיה והאפשרויות המגוונות המאפשרות לכן לקבל החלטה משותפת על סוג הניתוח, הגודל וכו'.

בתהליך ההכנה והניתוח עצמו משתמשת הרופאה בכל הידע והניסיון שלה וכולל את כל השיפורים הטכנולוגיים והציוד המתקדם בתחום. לד"ר שגית משולם וותק וניסיון עשיר בתחום המלווה בהמלצות חמות ורבות מצד המטופלים והקולגות. אם גם אתן מתעניינות בנושא? היכנסו לאתר וצרו קשר לתיאום פגישת ייעוץ והכוונה, ותזכו לקבל שירות אדיב, אמין ומקצועי במחירים אטרקטיביים ביותר ותנאי תשלום נוחים לשביעות רצונכן.

המלצות

שאלות נפוצות

לאיזו מידה אוכל להגיע בהקטנת חזה?

חשוב להדגיש שלא ניתן להגיע לCUP B בהקטנת חזה. נסיון להפוך את השד לקטן מאד יתן מראה פחוס ולא נשי לשד. גודל השד אליו כדאי לשאוף תלוי בגורמים רבים ובעיקר במבנה הגוף של האשה.

מהן הצלקות בהקטנת חזה?

הצלקות המתקבלות בהקטנת חזה הן סביב העטרה וכן צלקת ורטיקלית שיורדת בתחתית השד מגבול העטרה כלפי מטה ("סוכריה על מקל"). אינני ממליצה על צלקת בצורת עוגן אלא במצבים יוצאי דופן.

האם הקטנת חזה היא במימון של חברות הביטוח?

חברות הביטוח עשויות להכיר בהקטנת חזה אם השד גדול מאד ביחס למבנה הגוף ואם קיימת עקמת בגב שיכולה להחמיר בעקבות החזה הגדול.

מהו משך ההחלמה אחרי ניתוח להקטנת חזה?

בדרך כלל יש לקחת כשבוע ימים חופשת מחלה. יש להמנע מפעילות גופנית מאומצת לששה שבועות וכמובן יש להקפיד על חזיית ספורט לששה שבועות.

ד"ר שגית משולם - מנתחת פלסטית

לפגישת ייעוץ אישית מלאי את פרטיך ונחזור בהקדם האפשרי


  מאמרים בנושא ניתוחי חזה

  מתיחת בטן בשילוב הגדלת חזה, הקטנת חזה או הרמת חזה, האם כדאי?

  היתרונות שבשילוב ניתוחי חזה עם ניתוח למתיחת בטן ברורים. בדרך הזו אנו חוסכים מהאשה ניתוח שני על ההחלמה שבו. האשה נזקקת לתקופת החלמה אחת בלבד, חופשת מחלה אחת (אמנם מעט ארוכה יותר בכמה ימים), כאבים והגבלה בתנועה פעם אחת.

  קרא עוד »
  הגדלת חזה נפול ללא הרמה

  נשים עם חזה נפול ומרוקן פעמים רבות מוכנות להסתפק בהגדלת חזה בלבד על מנת להמנע מהצלקות של הרמת חזה על גבי השד. הגדלה של חזה נפול ללא הרמה היא לא מומלצת לטווח הארוך למרות שבטווח הקצר האשה יכולה להיות מרוצה כיון שחסכה לעצמה הרמת חזה על הצלקות הכרוכות בה.

  קרא עוד »
  הגדלת חזה ללא ניתוח

  לא אחת אני נשאלת על הגדלת חזה ללא ניתוח. רק כדי לשים דברים על דיוקם, אין כזה דבר- הגדלת חזה ללא ניתוח. הפרוצדורה היחידה שיכולה לענות על ההגדרה הזאת היא הזרקת שומן לשד.

  קרא עוד »