שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Autologous tissues

  רקמות עצמוניות

  שחזור שד עם רקמות מגוף האשה, הנקרא שחזור אוטולוגי, מתאים יותר לנשים שעברו הקרנות בעברן וכן לנשים מלאות יותר עם שד גדול. בסוג זה של ניתוחים נלקח עור ושומן ממקום אחר בגוף והוא מועבר לבית החזה ומעוצב ליצירת שד חדש. סוג זה של ניתוחים הוא ארוך יותר עם החלמה ממושכת יותר ומערב איזור נוסף של הגוף בניתוח.


  טרם הניתוח

  בפגישה הראשונה טרם הניתוח דר' משולם-דרזון תעבור עימך על פרטי המחלה וצורות הכריתה והשחזור המתאימות למקרה האישי שלך. זכרי להביא עימך את כל הטפסים הרפואיים הרלוונטים- יעוץ הכירורג, יעוץ האונקולוג ובדיקות ההדמיה.

  גודל הגידול ביחס לשד, דרגת הגידול ומיקומו בשד, הצורך העתידי בהקרנות או הקרנות שבוצעו בעבר, קיום בלוטות נגועות, הם כולם פרמטרים חשובים בהחלטה לגבי סוג הכריתה וסוג השחזור המומלץ לך. זאת בנוסף לנתונים שיבחנו בזמן הבדיקה הגופנית כגון מידות הגוף ומידות השד, גודלו ודרגת הצניחה שלו.

  שחזור שד עצמוני מדופן הבטן התחתונה

  רקמת העור והשומן של דופן הבטן התחתונה היא הרקמה המועדפת לשימוש בשחזור שד עצמוני. שומן דופן הבטן יכול להחליף בצורה הטובה ביותר את שומן השד כך שהשד המשוחזר כמעט וזהה לשד המקורי במרקם ובצורה. הרווח הנוסף מהניתוח הוא שבנוסף ליצירת השד מוסר העור והשומן העודף מהבטן בדומה לניתוח למתיחת בטן.

  קיימות שתי שיטות ניתוחיות להעברת העור והשומן מהבטן:

  TRANSVERSE RECTUS ABDOMINIS MUSCLE FLAP – TRAM FLAP – העור והשומן מועברים מהבטן דרך תעלה תת עורית אל איזור השד ביחד עם שריר אחד משרירי הבטן שמעביר דרכו את כלי הדם הנחוצים לרקמה. זוהי טכניקה ותיקה יותר שחסרונה הגדול הוא שיש בה צורך בהקרבת אחד משרירי הבטן והחלפתו ברשת סינטטית לצורך השחזור.

  רקמת העור והשומן מעוצבת לתת צורת שד ואילו דופן הבטן נסגרת עם צלקת רוחבית בתחתית הבטן, בדומה לצלקת המתקבלת לאחר מתיחת בטן אסתטית.

  DEEP INFERIOR EPIGASTRIC PERFORATOR FLAP – DIEP FLAP – טכניקה חדישה יותר הדורשת התמקצעות מיוחדת אותה רכשה דר' משולם-דרזון במהלך התמחות-על שעברה בטורונטו, קנדה ,ואותה היא מיישמת במרכז הרפואי רבין. בשיטה זו העור והשומן נלקחים מדופן הבטן עם כלי הדם שלהם, מבלי לפגוע בשרירי הבטן ומועברים למעלה ליצירת שד חדש תוך חיבור כלי דם שהועברו עם הרקמה לכלי דם בבית החזה. כלי הדם מחוברים זה לזה בטכניקה הדורשת מיקרוסקופ ולכן נקראת טכניקה מיקרוכירורגית. ייחודה של השיטה הוא בכך שהיא אינה דורשת הקרבה של אחד משרירי הבטן לצורך הניתוח.
  דופן הבטן נסגרת עם צלקת רוחבית בתחתית הבטן בדומה לזו המתקבלת לאחר מתיחת בטן.

  שחזור שד תוך שימוש בשריר ועור מהגב:

  LATTISSIMUS DORSI MUSCULOCUTANEOUS FLAP
  בנשים רזות במיוחד, שבשל טיפולי הקרנות בעברן לא יכולות לעבור שחזור עם שתל סיליקון, ובנוסף אין להן די עודפי עור ושומן בדופן הבטן לצורך שחזור שד, האפשרות העדיפה לשחזור היא עם עור ושריר הנלקח מהגב. הרקמה מועברת מאיזור הגב דרך תעלה בבית השחי לקדמת החזה ליצירת שד.

  מיקום הצלקת המתקבלת בגב נתון להחלטתה של האשה. ניתן למקמה אלכסונית בצידו של הגב כך שלא תראה דרך מחשוף עמוק בגב.כמו כן ניתן למקמה רוחבית באיזור המוסתר בד"כ ע"י החזיה.
  במרבית המקרים אין בגב די שומן ליצירת שד ולכן יש צורך במרבית המקרים בתוספת של שתל סיליקון תחת הרקמה למתן נפח נוסף. ניתוח לשחזור שד עם רקמה מהגב לעיתים דורש שני שלבים ניתוחיים כדי להגיע לתוצאה אסתטית אופטימלית. בשלב ראשון נעביר את הרקמה מהגב ונכניס תחתיה מותחן רקמות. לאחר מספר ניפוחים של המותחן במרפאה נחליפו בניתוח שני בשתל הסיליקון הסופי.

  שחזור פטמה

  שחזור הפטמה הוא ניתוח קצר, הנמשך כעשרים דקות תחת הרדמה מקומית. הוא מתבצע כשלושה חודשים לאחר שחזור השד. בזמן הניתוח אנו מרימים פיסת עור קטנה  במיקום המתאים על גבי השד ומסובבים אותה באופן שיתן מבנה תלת מימדי של פטמה. שחזור העטרה נעשה ע"י מקעקעת רפואית בצבע שיתאים במדוייק לצבע העטרה בצד השני.

  החלמה לאחר הניתוח

  ההחלמה לאחר שחזור שד עם רקמות עצמוניות מדופן הבטן או הגב היא ארוכה מזו לאחר שחזור עם שתלי סיליקון. האישפוז בבית החולים הוא בן ארבעה ימים עד שבוע.

  עם שחרורך מבית החולים את צפויה לתהליך החלמה של כחודש ימים עד לחזרתך לפעילות מלאה. משככי כאבים יסייעו לך להתמודד בשבועות הראשונים עם הכאב וחוסר הנוחות באיזור השד המשוחזר וכן באיזור ממנו נלקחה הרקמה מהבטן או מהגב.

  סיכונים בשחזור שד בעזרת רקמות עצמוניות

  לאחר שחזור שד מדופן הבטן מתקבלת צלקת רוחבית בבטן התחתונה בדומה לצלקת המתקבלת לאחר ניתוחי מתיחת בטן אך במיקום גבוה מעט יותר. הצלקת יכולה להיות רחבה מהרגיל. יתכנו סיבוכים של חולשת דופן הבטן, ולעיתים נדירות בקע. כמו כן קיים סיכון של 1-5% לכשלון של השחזור.

  כאשר הרקמה נלקחת מהגב, נותרת צלקת בגב שיכולה להיות רחבה מהרגיל, תתכן הצטברות נוזל באיזור הגב. בד"כ לקיחת השריר מהגב אינה גורמת לחולשה או לירידה בתפקוד למעט נשים העוסקות בפעילות ספורטיבית תחרותית. כשלון של השחזור הוא מאד נדיר בסוג זה של שחזור שד.

  שיעור הסיבוכים הוא גבוה יותר בנשים מעשנות וסכרתיות ויש לעקוב בקפדנות אחר ההנחיות לפני ואחרי הניתוח.

  מטופלות ממליצות

  שגית הנפלאה! תודה! תודה על התמיכה המקצועית, האדיבה והסבלנית. השליחות כשאת מגיעה ממנה לטפל בבנאדם נגעה לליבי, ולכל מי שמכיר אותך. המקצועיות שלך ותשומת הלב… "

  שגית היקרה, תודה מקרב לב על הטיפול המסור, החיוך הרחב, האופטימיות שנטעת בי, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך. שזה ממש לא מובן מאליו. אני רוצה… "

  ישר שהגעתי למרפאה והכרתי את ד"ר משולם וסמדר הרגשתי שמפה מתחילה הדרך להגשמת החלום . מעבר לכך שד"ר משולם היא רופאה מדהימה, , מקצועית ,… "

  לדר' משולם! הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת. שאי ברכה על פועלך. "

  רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...