שגית משולם מומחית לניתוחי הגדלה והקטנת חזה

לפגישת יעוץ אישית:

  Wrinkles

  מילוי קמטים

  הטיפול בקמטים נעשה בשני אופנים: הזרקת בוטוקס או מילוי על ידי חומצה היאלרונית


  מהו הטיפול המתאים לכל סוג של קמט?

  קמטים במצח, בין הגבות ולצידי העיניים

  לקמטים בשליש העליון של הפנים הטיפול היעיל ביותר הוא בוטוקס (®BOTOX). זהו שמו המסחרי של חלבון המופק מחיידק הקלוסטרידיום בוטולינום. קיימים שמות מסחריים נוספים לחלבון בינהם דיספורט (®DYSPORT) וקסאומין (®XEOMIN). חלבון הבוטולינום נמצא בשימוש מזה כעשרים שנה למטרות רפואיות שונות.

  בהתוויות הקוסמטיות שלו הוא יודע להרגיע ולהרפות את השרירים השטחיים בפנים שאחראים ליצירת הקמטים בעיקר בשליש העליון של הפנים: בצידי העיניים, בין הגבות ובמצח. בנוסף יש ביכולתו להרים את חלקה החיצוני של הגבה ולתת מראה צעיר יותר ונינוח לאיזור העפעפיים. כמות קטנה ממנו מוזרקת לשריר ומביאה להעלמות או שיפור משמעותי במראה הקמט מבלי לפגוע ביכולת שלנו להפעיל את השרירים השונים בצורה חופשית.

  הטיפול בחלבון הבוטולינום נחלק לשלושה איזורים עיקריים:

  חמשת נקודות לקמטי הזעף בין הגבות

  הזרקה לאיזור שבין הגבות נותנת מענה לאותן נשים שמציינות שאנשים אומרים להן שהן נראות כועסות אעפ"י שהן אינן כועסות כלל. הוא פותח את האיזור שבין הגבות ומטשטש את שני קמטי הזעף האורכיים שאחראים על המראה הכעוס שלנו.

  שלוש נקודות לצידי העיניים

  הטיפול בצידי העיניים אחראי לשתי פעולות: הפעולה הראשונה מעלה את זוית הגבה מעט למעלה ונותנת לעין מראה יותר פתוח ועירני. הפעולה השניה מרככת מעט את קמטי הצחוק.

  ארבע נקודות בחלקו העליון של המצח

  מרככות את הקמטים הרוחביים על פני המצח ומקנות לו מראה חלק יותר.

  הטיפול נמשך כ-15-20 דקות. להבדיל מחומרי מילוי בהם השיפור נראה מיידית, לאחר הטיפול בבוטולינום לא תראי כל שינוי מיידי. השינוי הוא נבנה מיום ליום ומגיע לשיאו לאחר עשרה ימים עד שבועיים. רק אז תוכלי לראות את ההשפעה המלאה של החומר.

  משך ההשפעה של החומר הוא כשלושה עד ששה חודשים. לאחר מכן אם תרצי לשמר את התוצאה תוכלי להגיע לזריקה נוספת. במידה ותחליטי שאינך מעוניינת בכך הקמט יחזור לאותו המצב שהיה. יש המדווחים כי לאחר מספר טיפולים חוזרים של בוטוקס השפעתו נעשית ממושכת יותר. לאחר כשלושה טיפולים חוזרים בדרך כלל מרגישים כי פרק הזמן בין ההזרקות מתארך.

  המועמדות לטיפול

  בוטוקס מתאים כמעט לכל אחת וכל אחד. יחד עם זאת נשים הרות או נשים מניקות אינן מועמדות מתאימות. בנוסף הטיפול אינו מתאים לאנשים עם בעיות עצביות (Myasthenia Gravis, Eaton Lamperts Disease).

  ההתוויות המתאימות לטיפול

  • קמטים במצח
  • קמטי צחוק בזוויות העין
  • קמטי זעף בין הגבות
  • גבה חיצונית צנוחה
  • ריפיון קל של העור באיזור קו הלסת
  • זויות פה המוטות כלפי מטה ונותנות מראה עצוב לשפתיים

  הסיכונים בטיפול של מילוי קמטים

  נשים רבות מקשרות את המונח בוטוקס למילים רעלן, טוקסין, שיתוק וכו' וזה יוצר חשש נורא גדול ולא ריאלי מהטיפול. הסיכונים הקיימים בטיפול הם מעטים מאד. פחות מ-5 אחוזים מהאנשים ידווחו על תחושת כובד קלה בעפעף שמסתדרת מעצמה לאחר שבועיים.

  יתכן שטף דם קל בנקודת ההזרקה שניתן להסתרה בקלות ע"י מעט מייק אפ. יש המדווחות על כאב ראש קל מיד לאחר ההזרקה (למרות שבוטוקס גם יודע לטפל במיגרנות). כיון שהבוטוקס מוזרק בכמויות מזעריות, לא קיים סיכון להתפזרות לגוף כולו. לאחר הטיפול ניתן לחזור מייד לפעילות יומיומית רגילה אך מומלץ להמנע ממאמץ משמעותי או טיפול פנים בארבע שעות לאחר ההזרקה.

  הטיפול בבוטוקס מטשטש קמטים ופותח את האיזור שסביב העיניים.

  קמטים בשני שלישים התחתונים של הפנים

  הקמטים באיזור הפנים המרכזיות והתחתונות מקורם אינו בפעילות של שרירים כפי שבשליש העליון של הפנים. מקורם בצניחה של העור ורקמות שמתחת לעור כלפי מטה ובהדקקות הרקמות הרכות הקורית באופן טבעי עם הגיל. הטיפול לאיזור הזה הוא כמעט תמיד מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית מסוגים שונים. החומצות ההיאלרוניות נבדלות זו מזו בגודל החלקיקים שלהן ובסוג הקשרים שבין החלקיקים. ההבדלים הללו קובעים לאיזה איזור בפנים כל סוג חומצה מתאים.

  חומצה היאלרונית היא חלבון מסוכר דמוי ג'ל רך שקיים בגופנו בצורה טבעית ועם השנים כמותו יורדת בגופנו. כיון שהגוף מכיר את החומר הוא כמעט שאינו מפתח תגובות אלרגיות כנגדו. יחד עם זאת הוא גם יודע לפרק את החומר עם הזמן כך שהזרקה של חומצה היאלרונית איננה דורשת טיפולי חיזוק בדרך כלל פעם בשנה כתלות בסוג החומר המוזרק ותכונותיו. קיימים סוגים רבים מספור של חומצות היאלרוניות. כדי לעשות סדר בתחום אני ממליצה להשתמש בחומצות מאושרות FDA. מדובר בתו תקן חמור ביותר ולכן חומר שהשיג תו תקן שכזה הוא בטוח יותר לשימוש לטעמי מחומרים אחרים ללא תו התקן הזה.

  קמטים בעפעף התחתון

  אחד הסימנים הראשונים להתבגרות שיכול לקרות כבר בסוף שנות השלושים הוא חריץ המופיע באיזור שבין העפעף התחתון ללחי. מקורו של החריץ הוא בצניחה של כרית השומן בלחי שהסתירה אותו בגילאים הצעירים יותר. עם הגיל כרית השומן צונחת כלפי מטה וחושפת את העצם שבין העפעף התחתון לבינה כך שנוצר חיץ בין שני האיזורים. החיץ הזה נקרא בשפה המקצועית: TEAR TROUGH. נשים המוטרדות מהתופעה הזו מתארות מראה עייף או עצוב.

  הטיפול באיזור שבין העפעף התחתון ללחי אינו פשוט ודורש דרגת מיומנות גבוהה של הזרקות כיון שהעור באיזור מאד דק. ההזרקה לאיזור נעשית על ידי צינורית עדינה (קנולה) ולא על ידי מחט רגילה. החומר המוזרק לאיזור גם הוא מאד עדין ורך וההזרקה צריכה להתבצע בשלבים ולא בפעם אחת.

  החומרים בהם אני אוהבת להשתמש לאיזור זה הם שניים: 2 TEOSYAL REDENSITY ו-JUVEDERM VOLBELLA, שניהם עשויים מג'ל רך וניתן לעיצוב אך יחד עם זאת מצליחים למלא את החריץ שבין העפעף ללחי כך שהעין מקבלת מראה פחות עצוב או עייף. הטיפול מחזיק כשנה ולעיתים אפילו שנה וחצי.

  הקמט היורד מכנף האף אל זוית הפה

  קמט זה נקרא בלשון המקצועית קמט נזולביאלי (NASOLABIAL FOLD). מקורו של הקמט בצניחה של כרית השומן של הלחי כלפי מטה עד שהיא נעצרת בגבול הקמט ועל ידי כך מדגישה את קיומו. בנוסף טיפולי שיניים, שתלים בשיניים וספיגה רגילה של עצם הלסת הקורית עם השנים גורמים לנסיגה של העצם התומכת באיזור ולהעמקת הקמט.

  הטיפול בקמט הנזולביאלי הוא פשוט ובדרך כלל מחזיק זמן רב (בין שנה לשנתיים) וכולל מילוי קמטים באמצעות הזרקה של חומצה היאלרונית לקמט. במצבים מסויימים עדיף להזריק חלק מהחומר לקמט עצמו וחלק מהחומר לעצם הלחי גבוה יותר על מנת לגרום לאפקט של הרמה של הרקמות הרכות ובכך לטפל בקמט באופן עקיף על ידי הרמת הרקמות שצנחו וגרמו להדגשתו.

  החומר העדיף לטיפול בקמט הנזולביאלי הוא רסטילן ליפט שמצליח בכמות קטנה מאד של חומר לתת תוצאות מרשימות.

  דרך נוספת להדק את העור ולטפל בקמטוטים בלחיים היא שימוש במכשיר הטיקסל שמשתמש באנרגיית חום על מנת לגהץ את העור, לעבות אותו ולשפר את מרקמו. שילוב של הטיקסל עם חומרי מילוי עדינים מבוססי חומצה היאלרונית הוא שילוב מעולה לאיזור זה של הפנים.

  הקמט היורד מזוית הפה כלפי הלסת התחתונה (קמטי מריונטה)

  בשנות הארבעים לחיינו מתחילה זוית הפה שלנו לפנות כלפי מטה בצורה איטית. עם השנים התופעה ממשיכה ומופיע מעין קפל תחת זוית הפה. אט אט הקפל הולך ומתארך כלפי מטה לכיוון עצם הלסת עד שבגילאים מאוחרים יותר אנו רואים עודף רקמה רכה על גבי הלסת התחתונה. הרקמה הרכה מטשטשת את קו הלסת והופכת אותו לפחות מוגדר.

  בשלבים המאוחרים של צניחת הרקמות, בסוף שנות החמישים ושנות השישים, הטיפול הנכון ביותר הוא להרים בחזרה את הרקמה שצנחה מטה על ידי ניתוח למתיחת פנים. ניתוח למתיחת פנים, גם הקצר והפשוט ביותר הוא עדיין ניתוח. על מנת לעכב את התופעה ולטשטש אותה ניתן להזריק חומצה היאלרונית לאיזור על מנת להעניק תמיכה לזוית הפה ולרקמות שצנחו כלפי מטה.

  החומרים שמועדפים עלי לשימוש לאיזור הזה הם שניים: רסטילן ליפט וג'וודרם ווליפט.

  קמטים בלחיים

  ישנן נשים עם קמטים מרובים בלחיים שמודגשים בזמן חיוך (קמטי אקורדיון). קמטים או קפלים אלה מקורם בירידה באלסטיות הטבעית של העור. שלא כמו קמטים אחרים בפנים הם לא ניתנים למילוי. הטיפול בהם נעשה באופן עקיף על ידי שיפור מרקם העור והאלסטיות שלו. טיפול מילוי קמטים זה הוא טיפול משולב והדרגתי. החומרים בהם אני משתמשת לסוג זה של קמטים הם שניים:

  חומצה היאלרונית מסוג רסטילן ויטל הנקרא גם סקין בוסטר (SKIN BOOSTER). זוהי חומצה היאלרונית הבנוייה חלקיקים קטנטנים אשר מוזרקים ללחיים בדקירות קטנות, מרובות ושטחיות יחסית. היא אינה נותנת נפח לאיזור אלא רק משפרת את מרקם העור בעצם נוכחותה וכן על ידי עידוד יצור קולגן באיזור. ההזרקה לאיזור נעשית בדרך כלל כסידרה של הזרקות בשני מפגשים. בדרך כלל יש צורך במזרק אחד עד שניים לכל צד, תלוי בגיל האשה, באיכות העור ובכמות הקמטים.

  סוג שני של חומר שמאד מתאים לטיפול במרקם העור בלחיים וגם לטיפול בעור הצוואר הוא של חומר הנקרא רדיאס (RADIESSE). רדיאס להבדיל מחומצה היאלרונית אינו חומר המעניק נפח אלא כל תפקידו הוא לעודד יצור של קולגן ועל ידי כך לשפר את מרקם העור. רדיאס מוזרק באמצעות צינורית דקה (קנולה) שאינה חדה בצורה של שתי וערב ויוצר מעין רשת תחת העור.

  פילינג לאיזור הלחיים יכול לגרום לכיווץ של הרקמות ולשיפור נוסף במרקם העור.

  דרך נוספת להדק את העור ולטפל בקמטוטים בלחיים היא שימוש באמצעות מכשיר הטיקסל שמשתמש באנרגיית חום על מנת לגהץ את העור, לעבות אותו ולשפר את מרקמו. שילוב של הטיקסל עם חומרי מילוי עדינים מבוססי חומצה היאלרונית הוא שילוב מעולה לאיזור זה של הפנים

  מטופלות ממליצות

  שגית הנפלאה! תודה! תודה על התמיכה המקצועית, האדיבה והסבלנית. השליחות כשאת מגיעה ממנה לטפל בבנאדם נגעה לליבי, ולכל מי שמכיר אותך. המקצועיות שלך ותשומת הלב… "

  שגית היקרה, תודה מקרב לב על הטיפול המסור, החיוך הרחב, האופטימיות שנטעת בי, הליווי הצמוד לכל אורך הדרך. שזה ממש לא מובן מאליו. אני רוצה… "

  לדר' משולם! הקוסמת המקסימה על עצם היותך על סבלנותך ואנושיותך והמקצועיות הבלתי מעורערת. שאי ברכה על פועלך. "

  רציתי רק לומר תודה, ולהביא את מלוא הערכתי לך, על היחס והטיפול המסור. על ביצוע ניתוחים בצורה מדויקת ומושלמת. על הנכונות תמיד לעזור ועל השלווה.… "

  ARCTICLES

  יכול לעניין אותך גם...