הרמת חזה

תהליך ההתבגרות, לידות והנקות, שינויים במשקל וירידה כללית בגמישות הטבעית של העור – כל אלו משפיעים במידה רבה על מראה השד ומקנים לו מראה צנוח ומרוקן. הרמת חזה מעלה ומעצבת מחדש את השדיים ע"מ לתת להם מראה יותר זקוף, מעוצב ואטרקטיבי. בשדיים מרוקנים מאד, שילוב של הרמת חזה עם הגדלת חזה הוא המענה לשדיים מלאים וזקופים.

תוכן עניינים

הליך הרמת חזה לפני ואחרי

עם השנים, נשים רבות מאבדות ממראה השדיים שלהם. כוח הכבידה, שינויים פיזיולוגיים, הריונות והנקות, גורמות לעיתים קרובות לצניחת השדיים ולקבלת מראה לא אסתטי הפוגע בדימוי ובביטחון העצמי שלהן. על כן, הרבה מהן מבקשות לבצע ניתוח להרמת חזה. מדובר בניתוח הנחשב לאחד הנפוצים ביותר בתחום הניתוחים הפלסטיים. נשים המבקשות לעבור הליך ניתוח כזה רוצות לדעת את כל הפרטים הקשורים בתהליך ומה נדרש מהן לפני ואחרי הניתוח על מנת להשיג את מבוקשן. 

הרמת חזה תמונות לפני ואחרי

הרמת חזה – טרם הניתוח

ביעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך ומחלות במשפחה. דגש מיוחד ינתן למחלות שדיים, סרטן שד או שחלות. אשה מעל לגיל 30 תתבקש לעבור בדיקת כירורג שד טרם הניתוח וכן לבצע בדיקת ממוגרפיה. בזמן היעוץ תבדקי ע"י דר' משולם-דרזון ויוסברו לך פרטים אודות ניתוח הרמת חזה, צורת החתך המתאים למבנה השד היחודי שלך והאם יש צורך בתוספת נפח בדמות שתל סיליקון בנוסף להרמה או שניתן להסתפק ברקמת השד הקיימת. תתבקשי לרכוש חזיית ספורט הנרכסת מקדימה, ללא ברזלים או ריפוד במידה הצפויה ולהביאה עימך ביום הניתוח.

היערכות מוקדמת לניתוח תעניק לך את התוצאה הטובה והבטוחה ביותר. ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח המחייב הפסקה מוחלטת של עישון לשלושה שבועות לפחות לפני ואחרי הניתוח. ניתוח הרמת שדיים, במרבית המקרים, לא יפריע לך להניק בהמשך אך במידה ותחליטי להרות ולהניק לאחר הניתוח, עור השד שלך קרוב לוודאי יימתח שוב והדבר ישפיע על מראה השד.

תהליך הניתוח

משך ניתוח להרמת חזה הוא בין שעתיים לשלוש שעות והוא מתבצע תחת הרדמה כללית.

בזמן הניתוח הפטמה והעטרה מועברות למיקום גבוה יותר ע"ג השד, עודפי העור מוסרים ורקמת השד נאספת ומעוצבת מחדש למראה מלא וזקוף יותר. הצלקת המתקבלת לאחר ניתוח הרמת חזה היא צלקת עדינה סביב העטרה וצלקת אנכית שיורדת מהעטרה כלפי מטה. במקרים מסויימים של צניחה קלה בלבד, ללא עודפי עור משמעותיים, ניתן להסתפק בצלקת סביב העטרה בלבד. במידה והשד מרוקן בצורה משמעותית ואין די רקמת שד לצורך ההרמה, יש צורך בהגדלת השדיים, באמצעות שתלי סיליקון, בנוסף להרמה שלהם.

מיקום השתל

הרמת חזה עם שתל מתבצעת כאשר השד מרוקן ונפול וזקוק להרמה והגדלה גם יחד מיקום השתל המועדף הוא במישור כפול (DUAL PLANE) כך שבחלקו העליון השתל מונח תחת שריר החזה הגדול ובחלקו התחתון תחת השד.

קיימים יתרונות רבים למיקום השתל, בחלקו העליון, תחת השריר, ביניהם שכיחות נמוכה יותר של התכווצות קופסית (הידוק הרקמות סביב השתל), שכיחות נמוכה יותר של קפלים תת עוריים, ואפשרות ביצוע בדיקת ממוגרפיה מדוייקת יותר.

סוג השתל

קיימת עדיפות משמעותית לשתלי סיליקון על פני שתלי מי מלח שכן הם מעניקים לשד צורה יציבה יותר ומפחיתים בצורה משמעותית קיומם של קפלים בעור. שתלי הסיליקון בהם דר' משולם-דרזון משתמשת בנויים מעטפת עמידה ותכנם הוא סיליקון במרקם ג'לי צמיג שאינו דולף גם במצבים הנדירים בהם ישנו קרע בשתל. השתל הוא עמיד ביותר ואין הכרח להחליפו תוך פרק זמן מוגדר וידוע מראש. יחד עם זאת, נשים צעירות העוברות הגדלת שדיים צריכות להביא בחשבון שהן תצטרכנה לעבור מתישהו במהלך חייהן ניתוח להחלפת השתלים בשתלים חדשים.

צורת השתל

קיימים שני סוגים עיקריים של שתלי סיליקון: עגולים ואנטומים (בצורת טיפה).
שתל עגול מקנה מראה מלא יותר בקוטב העליון (דמוי PUSH UP).
שתל אנטומי מקנה מראה טבעי יותר ומתאים במצבים מסוימים יותר מזה העגול לאשה העוברת הרמת שדיים במקביל להגדלה.

גודל השתל

הגורם החשוב ביותר הקובע את גודל השתל המתאים לך הוא רוחב השד שלך. ניתן להמשיל זאת לרכישת זוג נעליים. אישה במידת נעליים של 38 לא תרכוש זוג נעליים במידה 40 גם אם הן נורא מוצאות חן בעיניה. באותה צורה יש להתאים את גודל השתל ורוחבו למידות גופך. שתל גדול מדי, ביחוד בשילוב עם הרמת שדיים, עשוי להביא לסיבוכים מיותרים לאחר הניתוח. ההתאמה של השתל למידת גופך היא חשובה מעין כמוה לתוצאות אידיאליות לאורך זמן.

לאחר ניתוח הרמת חזה עם שתל תישארי בד"כ לילה אחד בביה"ח להשגחה. ולמחרת בבוקר תבדקי ע"י דר' משולם דרזון ותשוחררי לביתך.

הרמת חזה

לאחר הניתוח

מייד לאחר ניתוח הרמת חזה תולבש לך חזיית ספורט תומכת. ע"ג הצלקת תהיה חבישה עדינה. משככי כאבים קלים יסייעו לך להתמודד עם הכאב וחוסר הנוחות בימים הראשונים לאחר הניתוח. דר' משולם-דרזון תבדוק אותך בבוקר שלאחר ניתוח להרמת שדיים ואת תשוחררי לנוח בביתך. מייד לאחר הניתוח השד עדיין בצקתי ונפוח במקצת. הנפיחות עשויה לגרום לתחושה ירודה בפטמה וע"ג עור השד. מרבית הנפיחות חולפת כעבור ששה שבועות והתחושה חוזרת למצב הרגיל.

התפרים הם נספגים, לא נראים על גבי העור ואין צורך להוציאם.

מומלצת חופשת מחלה לשבוע עד עשרה ימים לאחר הניתוח ע"מ שתוכלי לנוח ולהחלים מהר, מה שיתרום להשגת תוצאות אידיאליות. בשבוע הראשון יש להמנע מלהרים את הזרועות מעבר לגובה הראש וכן להמנע מנהיגה. אם יש לך ילדים קטנים דאגי מבעוד מועד לעזרה בטיפול בהם בשבוע הראשון לאחר הניתוח.

עליך להישאר עם חזיית הספורט לכל היממה למשך ששה שבועות. תוכלי לחזור לשגרת יומך שלך תוך שבוע עד עשרה ימים אך עליך להימנע ממאמץ גופני משמעותי או מהרמת חפצים כבדים למשך ששה שבועות.

סיכונים בניתוח הרמת חזה

כל ניתוח כרוך בסיכון מסוים לסיבוכים. בחירה במנתח מנוסה ואחראי הוא המפתח להפחתת הסיבוכים במידה משמעותית.

סיבוכים נדירים שיתכנו בניתוח הרמת שדיים

 • דימום וזיהום שעשוי לגרום לצלקות להתרחב.
 • החלמה איטית וירודה של הצלקות (ביחוד במעשנות).
 • ירידה בתחושה בפטמות (בד"כ זמני בלבד).
 • אסימטריה מסוימת בין הצדדים.

הסיבוכים הם רבים יותר בנשים מעשנות וסכרתיות. בנוסף תוספת של שתלי סיליקון להרמה מעלה את שיעור הסיבוכים.

המלצות

הרמת חזה מחירים והמלצות

כיום, בשל העלייה הגדולה בביקוש לניתוחים פלסטיים שונים, וביניהם ניתוח הרמת חזה, ישנן קופות חולים אשר מציעות למבוטחים בביטוחים המשלימים השונים אפשרות לקבל סבסוד לביצוע ניתוחים פלסטיים שונים. כמובן, לא כל מבוטח זכאי לכך ועליו לבדוק זאת. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי אם בוחרים בסבסוד שכזה אין לכם אפשרות לבחור בעצמכם את הרופא או המרפאה ועליכם ללכת רק למרפאה אשר נמצאת בהסדר עם הקופה, מה שלא מתאים לכולם.

טווח המחירים בניתוח חזה הינו רחב ותלוי במספר גורמים שמשפיעים עליהם. לכן לפני שבוחרים את המרפאה לביצוע הניתוח חשוב לבדוק ולבצע השוואת מחירים בין כמה מרפאות שונות בכדי למצוא מחיר משתלם והוגן, העומד בקנה אחד עם השירות שאתם מקבלים מאותה מרפאה.

בתחום ניתוחי הרמת חזה המלצות למחירים ינועו בין 19,000 ₪ לבין 35,000 ₪. הפער הזה נובע מכמה פרמטרים שונים המשפיעים על המחירים ולכן חשוב לדעת אותם מראש לפני כל החלטה.

לצורך כך עליכן לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם המנתח הפלסטי, לעבור סדרת תשאולים ובדיקות, ויחד עם הרופא לקבל החלטה משותפת על המראה החדש שתרצו, על סוג הניתוח וכמובן המחירים בהתאם.

הפרמטרים העיקריים אשר משפיעים על המחיר

המנתח שיבצע את הניתוח – ההמלצות על הרופא הניסיון והמומחיות שלו, הם אלו אשר בסופו של דבר משפיעים בצורה ברורה על איכות הניתוח. שכרו של מנתח יכול להגיע לשכר של 8,000 ₪ לשעת עבודה, ובניתוח אשר בממוצע אורך כשעתיים, שכרו יכול להגיע ל16,000 ₪, דבר שללא ספק משפיע על מחירו של הניתוח.

חדר הניתוח – מדובר בעוד מרכיב יקר אשר יכול להשפיע על מחיר הניתוח כיום יש פערי מחירים של 50% בין חדר ניתוח אחד לאחר, ולכן בחירה בחדר ניתוח יוקרתי ומשוכלל ללא ספק תשפיע על עלות הניתוח.

הרמת חזה עם שתל או ללא שתל

אם תבחרו לבצע הרמת חזה עם שתל, המחיר הופך להיות הרבה יותר גבוה מאשר ניתוח ללא שתל. מחירו של שתל סיליקון איכותי יכול להגיע ל8,000 ₪ ולכן הוא מייקר את העלות של הניתוח בצורה משמעותית.

מרכיבים עיקריים אלו משפיעים על עלותו של ניתוח הרמת שדיים. ישנם מרכיבים נוספים כמו הצוות המלווה את הניתוח רכישת חזיית ספורט, אשפוז לילה וכו'. לכן, כשאתן בודקות את עלות המחירים על הרמת חזה, חשוב מאוד שתקבלו המלצות על כל מרכיב כזה בנפרד. המלצות על רופא מנתח, המלצות על חדרי ניתוח והמלצות על שתלים איכותיים. כך תוכלו לשלב בין ההמלצות הללו בצורה טובה ולמצוא את השילוב הנכון והמתאים לכן ביותר.

שאלות נפוצות

האם אפשר לבצע הרמת חזה ללא שתל?

אם השד שלך לא מרוקן במידה רבה ניתן להשתמש ברקמת השד הקיימת ולעצב אותה לשד מורם יותר והדוק יותר. הזרקת שומן לשד יכולה גם היא למלאו. אם השד מרוקן מאד, לרוב יהיה צורך בשתל סיליקון קטן למילוי השד.

איך אוכל לדעת אם אני זקוקה להגדלה או גם להרמה?

כלל אצבע פשוט הוא להרים את הזרועות למעלה. אם את מצליחה לראות את הקפל שמתחת לחזה כנראה שאינך זקוקה להרמה. אם השד מסתיר את הקפל, קרוב לוודאי שאת זקוקה להסרת עודפי העור על ידי הרמת חזה.

מהן הצלקות בהרמת חזה והאם הן יעלמו?

הצלקת בניתוח להרמת חזה ממוקמת סביב העטרה ובחלקו התחתון של השד מתחתית העטרה כלפי מטה (סוכריה על מקל). הצלקות מטשטשות עם הזמן אך לא נעלמות.

מהי הרמת חזה טבעית?

הרמת חזה טבעית היא כאשר השד מעוצב ומהודק אך אינו גבוה בצורה מוגזמת על פני בית החזה.

ד"ר שגית משולם - מנתחת פלסטית

לפגישת ייעוץ אישית מלאי את פרטיך ונחזור בהקדם האפשרי


  מאמרים בנושא ניתוחי חזה

  מתיחת בטן בשילוב הגדלת חזה, הקטנת חזה או הרמת חזה, האם כדאי?

  היתרונות שבשילוב ניתוחי חזה עם ניתוח למתיחת בטן ברורים. בדרך הזו אנו חוסכים מהאשה ניתוח שני על ההחלמה שבו. האשה נזקקת לתקופת החלמה אחת בלבד, חופשת מחלה אחת (אמנם מעט ארוכה יותר בכמה ימים), כאבים והגבלה בתנועה פעם אחת.

  קרא עוד »
  הגדלת חזה נפול ללא הרמה

  נשים עם חזה נפול ומרוקן פעמים רבות מוכנות להסתפק בהגדלת חזה בלבד על מנת להמנע מהצלקות של הרמת חזה על גבי השד. הגדלה של חזה נפול ללא הרמה היא לא מומלצת לטווח הארוך למרות שבטווח הקצר האשה יכולה להיות מרוצה כיון שחסכה לעצמה הרמת חזה על הצלקות הכרוכות בה.

  קרא עוד »
  הגדלת חזה ללא ניתוח

  לא אחת אני נשאלת על הגדלת חזה ללא ניתוח. רק כדי לשים דברים על דיוקם, אין כזה דבר- הגדלת חזה ללא ניתוח. הפרוצדורה היחידה שיכולה לענות על ההגדרה הזאת היא הזרקת שומן לשד.

  קרא עוד »